Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki anorexiás mit egyen hogy...

Aki anorexiás mit egyen hogy hízzon?

Figyelt kérdés

Kérlek ne olyanokat mondjatok, hogy "egyé este tortát meg csokit csipszet fehérkenyérrel meg pacalt csülökkel", mert nem vagyok erre kíváncsi.

Előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdv: egy gyógyulni akaró 17 éves lány



2013. márc. 17. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Már az is elég, ha elkezd normálisan és változatosan táplálkozni, legalább naponta háromszor, de még jobb ha tízórai és uzsonna is van.

Reggelire pékáru vajjal, feltéttel, paprikával és paradicsommal, kakaó, tejeskávé, vagy mézes tea

Ebédre leves, főétel és valamilyen desszert

Tízórai és uzsonna gyümölcs

Vacsora lehet hideg és melegétel is

2013. márc. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Szia!

Megkérdezhetem, hogy mit ettél mostanában. Akkor könnyebben lehet azon segíteni, hogy ehhez képest mit egyél. Írd meg azt is, hogy hány kiló vagy. Ha zsírt nem mersz, nézd meg, mennyi a testsúlyodnak megfelelő minimum mennyiség és az minimum menjen be. A fehérje fontos, hogy a testednek legyen miből újjáépíteni magát és ott van a szénhidrát, hogy legyen energiád élni, mozogni és ne az izmaidat bontsa a tested. Bővebben akkor tudok vlaszolni, ha leírod, amiket kérdeztem.

Üdv

2013. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már ráeszméltél arra, hogy testképzavarod nem, onnantól kezdve nem vagy beteg. Ez mindig fejben dől el.

Sajnos én is megszenvedtem vele.

Amire vigyázz, az a mértékletesség. Egyél mindenféle egészséges ételt, változatosan, de ne terheld túl a gyomrod. A súlygyarapodás nem csak zsíros húsoktól és édességtől lehetséges, sőt ezeket jobb kerülnöd. Ha hirtelen hízol, akkor striás lehet a bőröd, amit csak műtéttel lehet korrigálni. Szóval figyel a fokozatosságra.

2013. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyél minél több húst, krumplit, rizst, mézes vajas kenyeret, kakaót, tejterméket, háztartási kekszet, rostos 100 %-os üdítőt. Nekem ezektől sikerült egy kicsit híznom. Igaz én naponta megettem 1-2 db bonbont is.
2013. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%

.. Nem hizlaló kaját kell enni, hanem egészségeset.


Ugyan úgy zöldségeket, húst, zsírt, gyümölcsöt kell enned mint minden más embernek, csak neked hosszabb idő lesz míg eléred a kívánt testet.. izomzatot, egészséges testzsírt. De ugyan úgy egészséges ételeket kell enned. Az anorexiát fogd fel egy éhezésnek, ezen a sok keményítővel nem sokat segítesz.. attól nem lesz jobb, hogy hirtelen sok zsírod lesz, az izomzatodnak is fejlődnie kell hozzá. Ezért egyél sok húst, zöldségeket, zsírokat. Eddz rendszeresen, és szépen helyre jöhetsz, ha pszichésen már rendben vagy.

2013. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!