Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehet-ihat az, akinek epés...

Mit ehet-ihat az, akinek epés refluxa van és tele van a gyomra epével /nincs epehólyag/ és mi okozza a sok epe termelődését, hogy lehet elérni, hogy kiürüljön a gyomorból? Hozzáteszem, hogy nem eszem sem zsírosat, sem sok húst!

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 14:52
 1/5 jegecske ***** válasza:

A gyomorban nincs epe.

Igyál keserű teát, sokat. Ne egyél tejfölt, füstölt húst főként melegen.

Egyes gyógyszerek /antibiotikum/ is okoz keserű szájizt.

Rengeteg savlekötő tb van, a refluxon sokat segit.

A refluxot és epetermelést a stresszes helyzetek is fokozzák.

2013. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyomortükrözéssel mutatták ki, hogy tele van a gyomor epével.
2013. márc. 24. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is epés refluxom van és én is láttam a monitoron hogy a gyomrom tele van zöld váladékkal,azt mondta a doki,hogy az epe oda dolgozza a váladékot.A fekete retket ajánlották,hogy az kihajtja az epét.Kipróbáltam és működött.
2013. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Epe refluxnál mik a tünetek? Milyen gyógyszeres kezelést kaptatok? Használt?

Január óta szurkál ég a gyomrom. Voltam vérvételen megállapították, hogy helicobacterem van. Megkaptam az antibiotikumos kezelést, de nem múlt a panaszom majd a belégzéses tesztem negativ lett. Voltam egz hete gyomortükrözésen és azt mondták közepes mennyiségü epe van a gyomromban ami visszaáramlik. Erre kaptam egy cerucal gyógyszert 3x1/2-et és egy savlekötőt. Panaszom még megvan sőt a gyögyszertől néha mintha görcsölne is most meg a gyomrom. El vagyok keseredve. 2-3 hónapig kell szednem a gyógyszereket. Vettek szövetmintát de az még nem érkezett meg. Irnátok tapasztalatot? köszi

2013. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nincs epehólyag, az epe nem tárolódik, hanem folyamatosan elfolyik. Tehát gyakran kell keveset enni és tartani az előírt díétát.
2013. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!