Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A barátnőm 172cm és 41 kiló!...

A barátnőm 172cm és 41 kiló! Koplal fogyózik! Folyamatosan fáj mostanába a hasa,2 hét alatt ma reggel ment először nagyvécézni. Olyan mintha levegő lenne a hasába (többilent)?

Figyelt kérdés
Alig eszik, nagyon finnyás. És fogyózik. Volt hogy egy nap csak 3 almát evett, vagyhogy egész nap 1 péksütit.. 2 hete beteg volt kapott antibiotikumot mandulagyulladásra attól is fájt a hasa. lehet attól van ez? szedett normafloret is de semmi. ma is fájdította a hasát, olyan volt mintha háj lenne rajta de kb levegő. 14éves lány! Mi baja lehet? Mitől lehete z? Mik lehetnek a következményei?

2013. márc. 20. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

a hasa azért olyan, mert éhezik. nézd meg az afrikai kisgyerekekről készült fotókat, mindegyik fel van puffadva.

egyébként elég esélyes, hogy evészavara van. mindenképpen próbálj beszélni vele, hogy menjen orvoshoz. ha rád nem hallgat, muszáj szólnod a szüleinek, mert bele is halhat.

2013. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sokkal többnek kell lennie. A súlyának kb. 60 kg körül kéne lennie. Nem lehet, hogy anorexiás? Ha még nem az akkor az lesz ha így halad. Nem sérült valahol lelkileg? /pl:. nem halt meg valakije, vagy pl. nem szólták le az alkatát meg ilyenek/ Úgy gondolom, hogy ennek főként lelki oka van. Te, barátok és a családja tudtok leginkább hatni rá ilyenkor.

Egyébként 14 évesen TILOS fogyózni. Én legszivesebben 20 éves korig meg se tanítanám ezt a szót az emberekkel mert még jócskán fejlődik addig az ember.

Egyébként van egy barátnőm aki anorexiás volt őt elvitték egy ilyen otthon szerűségbe Pestre /nem tudom a nevét/ és ott 'kezelték ki' belőle. Ő neki az anyukája halt meg mikor 14 volt. Ennek négy éve. Kb. félévvel került be az otthonba. /azelőttis vékony volt/ Mára teljesen egészséges. /jó még mindig vékony de már nem olyan rossz a helyzet mint anno/

2013. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ivilicious ***** válasza:
beteg!!!!!!!!!!!!
2013. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És az orvos nem mondott semmit amikor irta fel az antibiotikumot?


Tizenévesen én is 170 centihez 40-45 kiló voltam,de az orvos folyton étvágygerjesztőt irt,meg mindenféle vitamint,anyáma meg ráparancsolt,hogy ha nem akarja hogy korházba kerüljek,akkor hizókúra

(nem fogyókúráztam,csak fél év alatt nyúltam 20 centit,a 150 centihez jó súlyom meg nem lett több,170hez meg édeskevés)



Orvoshoz kell vinni, a fogyókúrával meg pszihológushoz.


Szülei mit szólnak?

2013. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum károsítja a normál bélflórát és akinek érzékeny a gyomra, annak az antibiotikum mellé párhuzamosan probiotikumot kell szednie, különben jön a hányinger, a hányás, a hasfájás, az étvágytalanság, a puffadás, a hasmenés és társai. Ezért mondta a háziorvos a Normaflore-t, mert az egy probiotikum. De ha párhuzamosan szedte volna az antibiotikummal, akkor nem lennének most ezek a tünetei.

Egyébként az antibiotikum minden ember normál bélflórájára hatással van, csak nem mindenkinél készül ki ennyire.

De hozzáteszem, hogy súlyos testképzavara van, valószínűleg, sőt inkább ki merem jelenteni, hogy anorexiás. Tehát ez még súlyosbíthatja is az antibiotikum okozta tüneteket, meg úgy alapból is valószínűleg ki van készülve a gyomra ettől a sok nem evéstől.

Ez a pszichés betegség egyébként az életébe is kerülhet.

Szóval jó lenne erre ráébreszteni és elvinni egy szakorvoshoz, aki tud neki segíteni!

2013. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szülei tudják, veszik neki az ilyen puffasztott búzát.. anyukája sokat mondta neki hogy dagi de gondolom viccből sose volt az de számomra fura volt ez a dolog. súlyos önképzavara van, ezt ő is belátja. és igen, az anorexia felé halad.
2013. márc. 20. 18:24
 7/7 ivilicious ***** válasza:
akkor a szülei a legnagyobb marhák... !!!! vidd el gyorsan orvoshoz meg pszichológushoz,bár,ha otthon ezt kapja, akkor szegény csaj tönkre lesz téve!!!
2013. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!