Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány darab kapszulát vegyek...

Hány darab kapszulát vegyek be naponta? (többi lent)

Figyelt kérdés

Vitamin B Komplexből naponta mennyit vegyek be?

Ezeket tartalmazza : 0.0015 mg B12 vitamin , 2,00 mg B2 vitamin, 2,00 mg B6 vitamin, 2,50 mg B1 vitamin, 5,00 mg B5 vitamin, 15,0 mg B3 vitamin.


Én úgy gondoltam, hogy napi 2 darabot ( reggel, este)

1 darab tartalmazza a napi szükségletet. De ha napi 2 veszek be lehet valami káros hatása? Azért szedem, hogy jobb legyen az étvágyam és fel tudjak szedni pár kilót.

Bocs ha rossz kategóriába írtam. :) köszi


2013. márc. 28. 12:21
 1/5 anonim válasza:
Káros hatása nincs. Amit nem használ fel a szervezeted az majd a vizelettel távozik. Ettől lehetséges, hogy aranysárga lesz a vizeleted, de no para!
2013. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Azért még a helyedben napi 1000mg C-vitamint be iktatnék. Az előző voltam
2013. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Upper Level (UL) adatot érdemes szemügyre venni, ugyanis leírja a maximális és még biztonságos napi adagot. Az UL sokszorosa az RDA-nak (ajánlott napi bevitel), ezért ha szükség van rá, nem probléma. Egyébként az RDA megbízhatóságát én személy szerint megkérdőjelezném. Szent-Györgyi Albert például 3000 mg C-vitamint javasolt napi minimumnak, míg az RDA szerint 60 mg elég. Amennyiben nincs más hatóanyaga a gyógyszernek, úgy nyugodtan szedhetsz többet.
2013. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
60 mg c vitamin mire elég? semmire. max annyi hogy nem lesz skorbutod, de igazából olyan, mintha nem szednél semmit.
2013. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szedek még 500mg C vitamint is és köszi a válaszokat :)

Én Albert bácsinak hiszek :D 60mg naponta kevés.

2013. márc. 28. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!