Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miket ne egyek, és miket...

Miket ne egyek, és miket egyek, vagy milyen tippeket tudtok ajánlani, hogy pár kilót leadjak?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 167 cm, és 57 kg. 5 kilót szeretnék leadni. A hasamról a combomról, és a derekamról szeretnék. Milyen tippeket tudtok ajánlani, napi mennyi mozgás, milyen ételek kerülése...stb..? (Csak természetes módon szeretnék leadni, tehát különféle gyógyszereket nem szeretnék szedni..) Tippek?
2013. márc. 30. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem elég jól bevált , hogy ugyan azokat ettem mint előtte csak kevesebbet. Nassolni nem szabad, ha nasizni lenne kedved inkább egyél meg egy gyümölcsöt. Nagyon finom salátákat lehet készíteni. pl. jégsaláta, sárgarépa, konzerv kukorica, karalábé és erre készítesz egy tejfölös öntetet tejföl,só,bors. A salátába tehetsz csirke mellet vagy sajt kockákat is. Sportot tekintve keress egy klubot, egyesületet olyan sporttal ami tetszik. Ha nem akarsz ilyesmi helyre járni akkor, néhány gyakorlat is jó, vagy biciklizhetsz is.

gyakorlatok: bemelegítésnek tánc, (akár milyen zenére) 5 perc, fejkörzés balra jobbra, vállkörzés előre hátra, törzsdöntés előre hátra, térdemeléssel helyben futás, sarok emeléssel helyben futás, nyújtozkódás lábujjhegyen, guggolás. kb. 10 perc az összes. Aztán jöhetnek az erősítések: falnak támaszkodsz (fekvőtámasz szerűen, függőlegesen) karhajlítás amíg nem érzed az izmaid kb. 20-50 db, háton fekvés és talpra húzott térdekkel felülés 20-50 (amennyi megy, majd fokozatosan növeled) KÖNYÖRGÖK talpra húzott térdekkel csináld a felülést mert különben tönkre megy a gerinced és vén korodban iszonyatosan ofg fájni!!!! Felülések után hasra fekszel, és homorítás (mély hátizom erősítő gyakorlat, muszáj ezt is végezni mert egy idő után ha csak a hasadat erősíted begörbül a hátad!!!!!!) szóval hasra fekszel és homorítás kb. 10-40db)ugyan annyit amennyit hasizomból is csináltál. Ez után négykézláb állás, válszéles vagy szélesebb kartartás és térd tartás, jobb láb hátra egyenesen kinyújt emelés, majd csere. Megint négykézláb jobb láb térdhajlítással oldalra emelés (pisilő kutya) kb. 20-60 db.

Fontos:

- jobbal- ballal mindig ugyanannyi gyakorlatot végezz

- ha hasizmot erősítesz akkor hát izmot is kell

- az izom nehezebb mint a zsír ezért nem biztos, hogy súlyban is kevesebb leszel, de csinosabb és egészségesebb biztosan

- hasizom gyakorlatot nyújtott lábbal soha ne végezz

2013. márc. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyakorlatokat nehezítheted ha labdát vagy súlyzót veszel a kezedbe. (ha nincs súlyzó akkor 1-1 0.5L palack is jó)
2013. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, kipróbálom! :)
2013. márc. 30. 19:18
 4/7 anonim ***** válasza:
NINCS HELYI ZSíRÉGETÉS! :D Ha fogysz mindenhonnan fogysz nem kívánságműsor. heti 3szor 40-60perc aerob edzés ( tehát olyan folyamatos mozgás ami melett még éppen tudnál beszélni tehát nem az a lényeg , hogy 10perc alatt kiköpd a tüdőd) - futás,bicikli,ugrálókötél akármi + diéta - napi 5ször egyél, normális kajákat - rizs,csirke,zöldségek,túró,tojás stb. amennyi jól esik - tehát semmiképp nem kell koplalnod de zabálnod sem, csoki,cukor és társai + műkajákat mellőzd és ha lehet mentes vizet igyál napi 2litert az nagyon jót fog tenni - szebb lesz a bőröd, hajad,körmöd stb.:) Heti 0.5-1kg fogyás az ideális, ügyes vagy 1hónap alatt sikerülhet ha mozogsz, nem kell kínoznod magad inkább próbáld megszerettetni magaddal az egészségesebb életmódot. Ha mégis rádtör a nassolhatnék akkor javaslom a túró+gyümi kombót, vagy friss narancslevet, vagy alma répával..ilyesmik:) Ennyi, hajrá!
2013. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

+kiegészítés így hogy elolvastam az előző válaszát

felülést ne csinálj! inkább hasprést mondjuk 3x30at meg lábemelést hanyatt fekeve derékszögig szintén 3x30at. DE! Döntsd el, hogy fogyni vagy izmosodni akarsz, a kettőt egyszerre nem lehet - ezek a gyakorlatok ugyanis nem fogyasztanak hanem izmosítanak(ha tömegnövelő étrendet követsz - ergo többet viszel be, mint amennyit elhasználsz - híni fogsz - izmot és zsírt is). Fogyáshoz aerob mozgás kell , e mellé csinálhatsz erősítést (habár előbb izmosodni kéne, aztán szálkásítani..de nem tudom milyen kondiban vagy, sportolsz e)

2013. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó kondiban vagyok, legalábbis szerintem. Azizommal nincs semmi gond, focizok, szóval a lábam is elég izmos, meg a hasam is, csak az utóbbi pár hónapban felszedtem 3-4 kg felesleget az ünnepek alatt, ami nem megy le.. például a hasam feszes volt és izmos...most már....hát em igazán.. azt szeretném onnan ledolgozni, hogy újra olyan legyen. De heti 3x járok edzésre (1,5 órás) és mégsem fogyok vissza.
2013. ápr. 1. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínüleg azért nem mert ugyanúgy eszel tovább mint eddig. A cukros , zsíros kajákról mondj le ha eredményt akarsz, a fogyáshoz diéta kell, de mivel helyi zsírégetés nincs ezért csak a hasadról nem fogsz tudni fogyni.
2013. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!