Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A paleo étrendhez sok pénzre...

A paleo étrendhez sok pénzre van szükség? Úgy értem, hogy nézegettem és elég borsos ára van 1-2 dolognak, amit lehet fogyasztani. Nagyon szeretném kipróbálni, csak nem vagyok tele pénzzel, hogy ezeket megvegyem. :/

Figyelt kérdés
köszönöm előre is!
2013. ápr. 7. 11:10
 1/10 schocko ***** válasza:
30%
Ez egy újabb, nő agyakra kitalált hülyeség, ami majd idővel lecseng.
2013. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell megvenned a drága liszteket, cukrokat, ha nem tudsz lemondani az édességről.

Megveszek 1 kg nyírfacukrot 2000 forintért és elég 2 hónapra, csak a kávémba rakok, illetve ha nagyon vágyom édesre csinálok egy csoki mousse-t (4 tojás, 4 ek xilit, 2 ek kakaópor) vagy egy cini minist (lenmag őrlémény, fahéj, kókusz reszelék, xilit).

A kókuszreszelék nem drága, ebből csinálok tejet, 10 dkg reszeléket leforrázok fél liter vízzel leforrázok és 12, de legjobb ha 24 óráig állni hagyom, majd turmixolom, szúrom és hígítom.

A lenmag sok mindenre használható és nem drága, 1 kg nincsen 400 forint (auchan kimérős osztályán). Néha veszek mandulát vagy kesudiót, az kicsit húzósabb, ezért csak néha. A szezámmag is jó, az is 400 ft/kg ár alatt van.

Minden attól függ, milyenek az igényeid.

2013. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondolod?

Nem tudom...olvastam a diéta mellett és ellene szóló véleményeket is.:/

Arra gondoltam kipróbálom,azzal nem vesztek semmit,ha pedig segítene annak nagyon örülnék.

Egyébként meg,pasik is csinálják,vagy nem tudom,hogy értetted...:D

2013. ápr. 7. 11:23
 4/10 schocko ***** válasza:
Úgy értem, higy a nők eleve sokkal hiszékenyebbek és kevésbé racionális gondolkodásúak, ezért kritika nélkül tudnak bedőlni az ilyeneknek. Persze vannak kivételek mindkét oldalon.
2013. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm szépen 2. válaszoló! :)

Nem akarok már ennyire anyagias lenni,csak ez van sajnos.:/

de akkor ez jól hangzik.

Megkérdezhetem egyébként,hogy Te mióta csinálod,vagy ,hogy miket eszel még úgy általánosságban?

köszi szépen!

2013. ápr. 7. 11:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké,rendben értem! :)
2013. ápr. 7. 11:28
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Rengeteg ember megengedhetné magának a paleo-jellegű táplálkozást, csak amíg nem akarják igazán, addig kifogást találnak. Neked menni fog, mert szeretnéd, csak egy kis segítség kell, hogyan valósíthatod meg.


Hát el kell kezdeni zöldségeket venni, és ezeket enni. Ez rögtön ad egy táplálkozási alapot, nem túl drágán, és azt már csak ki kell egészíteni. Azzal amire pénz marad. Ha marad pénz, akkor lehet rendszeresen húsokat venni és fogyasztani. Ha kevés pénz marad élelmiszerre, hát ritkábban is elég húsokat fogyasztani. Nyilván eleve nem a drága csirkemellről van szó, hanem a tápláló, zsírosabb húsokról, szalonnákról.


A legpaleóbb (sok szempontból legjobb választás) a tengeri halak húsa lenne, de azok is lehetnek nehézfémekkel szennyezettek. Következők lennének a megszokott húsaink, de jó tartási körülmények közül kikerülve, bio módon..


A legtöbb embernek viszont csak a 'kommersz' húsokra van anyagi kerete, és bizony ezekkel is jóval egészségesebben élnek, mint a kenyér-tejevő emberek. Tehát így is megéri, a legtöbbet érdemes kihozni a táplálkozásból, és elég sokat kilehet a paleóval.


Igazán racionális ellenérvet senki sem tud felhozni, hiszen az, hogy a gabona ipar kevesebb pénzhez jut, kevesebb gyógyszer fogy ezek mások gondjai, ezzel Te, én, mi csak nyerünk.

Én is nagyon ajánlom mindenkinek. Még nőknek is, ha már 1. válaszoló is kitért erre :)

2013. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon jókat eszek. (2-es vagyok)

Nasnak ciniminis. Itt a recept, [link]

Tipp fél adaggal kezd, mert nekem először egy adagot lehetetlenség volt vékonyra nyújtani.

Reggelire tojás rántotta, omlett, ham and eggs, paleo muffin. Vagy nagy ritkán zabpelyhes palacsinta, xilittel és kókusztejjel, a zab erősen kompromisszum, de heti egyszer nekem belefér.

Napközben egy almát rágok el.

Ebédre valami finom husit eszek, kedvencem az aszalt szilvával töltött sertés karaj, salátával, vagy kelkáposzta "főzelékkel" (nincs benne liszt a sűrítéshez, kicsit folyósabb, de én nagyon szeretem, ma is ezt fogok enni máj pörkölttel). De eszek csirkét is a legváltozatosabb módon elkészítve.

Ha megéhezek vacsoráig, akkor bekapok egy két szem mandulát vagy kesudiót vagy a már annyiszor említett cini minist.

Vacsorára pedig egy hatalmas adag salátát eszem, a legváltozatosabb zöldségekből, ami épp a kezem ügyébe kerül össze vágom, lenmaggal megszórom. Főzök hozzá 2 tojást, vagy egy tonhal konzervet rakok rá, esetleg sütök rá egy darab szezámmagos hekket. (1 kg hekk 1200 ft, és ha minden nap ezt vacsorázom 10 napra elegendő).

2013. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ,hogy írtatok! :)

2. válaszoló : ezeket a kajákat én is mind csípem.:)

Azt még megkérdezhetem,hogy kókuszreszeléknek jó az ilen egyszerűbb is ,nem kell,hogy bio legyen?

köszi még egyszer a segítséget!!

2013. ápr. 7. 17:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Szombaton Tescos kókuszreszeléket vettem, de én általában a Mogyisat szoktam, de vettem már Auchan saját márkásat is. Mind jó.
2013. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!