Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleos kérdés, annyi tiltás...

Paleos kérdés, annyi tiltás van hogy lényegében KEVESET eszem és ettől fogyok nem az alapanyagok miatt?

Figyelt kérdés

Érdekel minden újdonság, egy része logikusnak is tűnik, jó pár ismerősöm van akik paleóznak (az egész család akár stb.) Én dolgozok napi 10 órát nem igazán tudok minden áldott nap ott pepecselni a konyhában (tudom ez az én hibám). Nem lehet gabonaféléket hüvelyeseket, cukrot fogyasztani , oké. Nem lehet tejet tejterméket sem. Legtöbb ismerősöm teljesen kiakad ezen mikor szóba kerül a paleo kritikájaként hogy sok hús meg tojás se biztos hogy annyira egészséges - mondván hogy senki se mondta hogy egyfolytában húst együnk, meg húst hússal. De kérdezem én, akkor mit esznek? Ha mondjuk fogyni nem szeretnének,hanem tartani a súlyukat? Az összes ismerősöm nagyon vékony sportos (kortól függetlenül) aki ezt a diétát folytatja.

Kérdezem én, férfiembernek elég ha zöldségen gyümölcsön él hússal és ennyi?

Tényleg csak érdeklődnék mit eszik nap mint nap aki így étkezik? Nem arról van szó hogy a sok tiltás miatt lényegében nagyon sok mindent meg se lehet enni, vagyis inkább nem eszik az illető? Vagy helyette gyümit, zöldséget fogyaszt akkor kalória deficitben fogyni fog? Mi van ha vki nem akar fogyni? Én pl. 177 cm vagyok és 67 kiló ez így nekem jó nem akarok fogyni. De ha összeírom mit ehetnék, hát kijön kalóriában hogy nem sokat.


2013. ápr. 7. 13:46
 1/2 Mi közöd Tőle ***** válasza:
A paleoval ha az ember fogyni akar, akkor a jóllakottság érzése mellett fogy. A súlyodat is tudod tartani. Ízlés és pénztárca dolga, hogy mit eszik az ember. Én például nagyon szeretem a változatos tojásos, húsos ételeket. Én mindennap eszem szinte húst, szalonnát, kolbászt. Ha egy mezei dietetikus kiszámolná, hogy mennyi kalóriát tartalmaz az étrendem, lehet, hogy kijönne, hogy 2500-3000 kalória. Nem tudom, hogy a zsírban tocsogó 30 dekás darab oldalas mennyi kalória, de szerintem finom és tápláló étel egy kis savanyúsággal. Persze mellé elég sok zöldséget és némi gyümölcsöt is eszem és magvakat. 2 hónap alatt 11 kilót fogytam ilyen étrenddel.
2013. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát nekem kínszenvedés lenne szalonnát, tojást, kolbászt ennem mindennap:((
2013. ápr. 7. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!