Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit nem szabad enni/inni...

Mit nem szabad enni/inni mandulaműtét után?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy savas csípős fűszeres sós ételeket nem szabad de ezeket csak műtét után pl3 napig vagy utána vagy 1 hétig sem?

2013. ápr. 8. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát legalább a hámosodás végéig, ami azért bő egy hétig eltart.

Túl meleget, túl hideget, fűszereset és nagyon kemény darabosat. Ha túl korán lehorzsolódik nyeléskor a sebfelszínt fedő pörk vérzés alakulhat ki.

(Közvetlenül előtte moss hajat, mert az sem lehet 1 hétig)

2013. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hajmosás nekem 2 hétig nem volt, nem lehet savas, csípős. fűszeres dolgokat enni, amik vérbőséget okoznának. Pogácsa, zsemle, száraz kenyér, minden mehet, ami viszi le a lepedéket a sebről, ne tudjon varasodni, mert akkor bevérzik.
2013. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de hajatmostam műtét utáni negyedik napon? az miért baj? nagy hiba volt? egyébként zuhanyzással
2013. ápr. 8. 22:07
 4/9 A kérdező kommentje:
ja és langyos vízzel mostam ki és ugye nem hajolgattam. "nem szabad hajat mosni a kérdező tudta helyesen mert a meleg gőz hatására kitágulnak az erek és elindulhat a vérzés. " nekem nem vérzett akkor nem baj hogy kimostam ugye??
2013. ápr. 8. 22:26
 5/9 anonim ***** válasza:
A langyos vízzel és a hajszárítással van a baj. Felmelegszik a fejed, vérbőséget okozol és növeled a bevérzés kockázatát. Ne akard, hogy bevérezzen, mert akkor ambuláns ellátásban a sürgősségin érzéstelenítő nélkül azonnal elégetik az ereket, ami rohadtul fáj.
2013. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
rendben akkor nem szárítom meg de akkor hogy mossam ki? a langyos vízzel mi a baj? anyukám szerint meglehet mosni a hajam(egészségügyben dolgozik)
2013. ápr. 9. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha 2 hetet nem bírsz ki hajmosás nélkül, az a te bajod, de ha bevérzik, viseld a következményeit, piszok kellemetlen beavatkozás, amikor érzéstelenítő nélkül égetik az ereket az ember torkában.
2013. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia.

A kisfiamat ma hoztam haza a kórházból mandulaműtéte volt.

Lehet langyos vízben fürödni nekünk azt mondták,hajmosáshoz nem tudok hozzá szólni arról nem volt szó.Nekünk azt is mondták,hogy nyugodtan ehet sósat is mert attól jobban megszomjazik és többet iszok.

2013. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki esetleg most olvassa, hülyeség, hogy nem adnak érzéstelenìtőt, ha égetik a sebet. Lidokain spayvel fújják.

Hajat mosni lehet, de nem szabad előre hajolva és forró vízben

2019. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!