Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teát inni víz helyett?

Teát inni víz helyett?

Figyelt kérdés

Napi 1,5 l gyógynövény teakeveréket kell innom. Ha a víz mennyiségét 2-3 l-re emelném a teánál, akkor elhagyhatnám a vizet?

Nálunk szörnyű minőségű a csapvíz. :S Elvileg forralással jobb lene egy kicsit a víz, ezért szeretném a tea vízét 2-3 l-re emelni.


Vagy jobb lenne egy 1,5 l csapvízzel készített tea+1,5 l ásványvíz kombó?



2013. máj. 4. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:

A forralt víz mindig jobb.


A gyógynövényeket pedig igazából emberhez kell igazítani, ezt így kéne használni, személyre szabva és nem hasraütésszerűen.

2013. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyógynövény teakeverékből 1,5 l kell inni, ezt nem én találtam ki. A tea egy bőrbetegségre van(psoriasis). A vizet gondoltam hogy lehetne többet hozáadni a teáhhoz, és akkor csak a teát innám, vizet nem.
2013. máj. 4. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Leírnád milyen teát ajánlanak pikkelysömörre?


Egy tea mennyiségét nem a hozzáadott víz, hanem a hatóanyagot tartalmazó gyógynövények mennyisége határozza meg. Hogy ezt mennyi vízzel 'extrahálod' gyakorlatilag nem meghatározó. Ha több vízzel, akkor több de hígabb főzetet kapsz..


D-vitamin pótlással és gyulladáscsökkentő táplálkozással szokták még kezelni a psoriasis-t úgy tudom eléggé hatékonyan.

2013. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

10 gramm tölgyfakéreg

30 gramm fűzfakéreg

40 gramm réti legyezőfű

20 gramm füstike

20 gramm zölddióhéj

30 gramm vérehulló fecskefű

50 gramm csalán

30 gramm veronika

20 gramm körömvirág

20 gramm cickafark


Ezt kell összekeverni, és 2 dl vízhez, 1 púpozott teáskanál teát adni.


Próbáltam már D3 vitamint, de nem használt(3,5 honapig szedtem). Egyszer próbáltam a vegán diétát(1 honapig), de nem használt az sem. :( Milyen gyulladáscsökkentő táplálkozásra gondoltál?

2013. máj. 4. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Köszi a gyógynövényeket!


Szénhidrátszegény tej-gluténmentes táplálkozás, odafigyelve az omega3 : omega6 zsír bevitelre hiszen úgy tűnik a túlzott omega6 bevitel önmagában is gyulladásfokozó hatású).


Ahogyan a búza és tejfehérjék, a bélhám áteresztését fokozó anyagok pedig az autoimmun fellángolásokat fokozzák. Hát, tök jó lenne ha ez alapján, a teával együtt jobban lennél.

2013. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen!:)

Megpróbálkozom azzal a diétával amit írtál, de még várok vele egy-két honapot, mert lehet használni fog a tea.

Remélem használni fog.

Köszönöm szépen!


Egyébként a kérdés még mindíg érvényes. :D

2013. máj. 4. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet a teát írni víz helyett :)
2013. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2013. máj. 4. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
*írni* pfff... ahh :)
2013. máj. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!