Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyümölcsöket tényleg csak...

Gyümölcsöket tényleg csak üres gyomorra, magában szabad enni? Alma + kefir párosítás is árt?

Figyelt kérdés

Olvastam sok helyen, hogy gyümölcsöket csak éhgyomorra szabad enni, magában, mert különben a gyümölcscukrot nem megfelelően emészti meg a szervezet és a belekben erjedésnek indul, puffadáshoz, esetleg méreganyagok felszaporodásához vezet.


Megint máshol azonban ajánlják natúr joghurtokhoz, zabpelyhekhez reggelire.


Olyat is olvastam, hogy csak szénhidrátokkal együtt ne ajánlják, vagyis ne egyél kenyérrel, zabpehellyel sem meg egy almát pl. (régen amikor kiflivel ettem egy almát valóban tapasztaltam puffadást), de akkor mi a helyzet az almás pitével?


Olyan véleményt is olvastam, ami a tejtermékekkel együtt fogyasztást is egészségtelennek gondolja, így pl ne keverjük kefirbe, natúr joghurtba se és sajtokkal se együk együtt.


Mi az igazság? Esetleg mik a személyes tapasztalataitok?

Valóba nem megfelelően emészti meg a szervezetem az almát ha kefirrel eszem? Tényleg erjedésnek indul a belekben?



2013. máj. 4. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Számos igazság létezik, nyilván mindegyik nem lehet valódi.


Az én igazságom az, hogy kefirt vagy zabot eleve nem eszünk, mert semmiképpen nem vezet jóra.


Gyümölcsöt pedig ajánlott magában, de fontosabbnak tűnik a kefir és a gyors ch kerülése mint a gyümölcs kérdés.


Tehát ha valaki már tesz az egészségéért, nem eszik tejterméket vagy almáspitét, akkor tovább könnyítheti a szervezete dolgát azzal, hogy gyümölcsöket mondjuk nappal, étkezések között és korlátozott mennyiségben eszik.


Az olyan véleményeket melyek szerint ne keverjék kefirbe nem értem, ezek akkor nyilván egyébként támogatják a kefir fogyasztást. Innentől előttem hiteltelenné válnak.


A személyes tapasztalatok.. sokszor ferdítenek, de érdemes odafigyelni a saját testünkre. Ha valamivel együtt fogyasztva a gyümölcsöt kellemetlen hatást tapasztalsz, akkor legalább abban biztos lehetsz hogy Neked az nem nyerő.

2013. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, bár hasznos nem volt. Szerintem tejterméket igen is lehet enni és nagyon is egészséges, bár én a tejet kerülöm, a laktóz miatt.

A savanyított tejtermékek mint a kaukázusi kefir szerintem igazi orvosság a bélrendszernek, magamon azt tapasztalom, hogy rengeteget javult a közérzetem, emésztésem mióta rendszeresen fogyasztom.

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mi a helyzet akkor, ha gyümölcsökkel együtt fogyasztom.

2013. máj. 4. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én tudom, a gyümölcsevésnél az a lényeg hogy ne nehéz kaja után együk, hanem kaja előtt vagy két kaja között. Mert a gyümölcs könnyebben lebomlik, mint pl egy pörkölt; és ha a pörire eszünk gyümölcsöt, akkor az lesz felül és akkor kb megerjed mert nem tud kijönni a pöritől.
2013. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok.

Az első kommenthez hozzáfűzve:

A joghurtok pont hogy jók a bélnek (élőflóra), ahogy a búzakorpa és társai is jót tesznek a bélben.

2013. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. máj. 5. 06:13
 6/8 anonim ***** válasza:
12%

Jól van kedves tejfüggő barátaim, akkor oltsátok a testeteket gennyes tejekkel, olyan magabiztossággal beszéltek a témáról mintha a táplálkozástudomány avatatlan szakértői lennétek, komolyan.


Mennyi joghurt kell ahhoz, hogy a bélflórát pozitívan befolyásolja? 30 liter naponta, ez konkrétan halálos mennyiség. Tehát ha bármi értelme lehetne a savanyított tejtermékeknek, ahhoz olyan mennyiséget kellene fogyasztani amekkora képtelenség.

Ráadásul már kis mennyiség is káros. Ennyit kell tudni, és nem valami danone activia reklámból tájékozódni..

2013. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj kedves TaplalkozasHarcmuves, de pont hogy te vagy, ki úgy besz erről a témáróm mintha valami nagy táplálkozástudomány szakértő lennél..Mindenki magából indul ki, és ezek a válaszok nagyrészt személyes tapasztalatok alapján íródtak. Neked meg ha nem tetszik a válasz, mert úhy véled hogy szöges ellentétben áll a tieddel, akkor egyből leugatod..holott egyáltalán nem biztos az amit te leírsz. Nekem személyes tapasztalatom hogy a kefír valóban jót tesz a szervezetemnek. Az való igaz h nem mindegIk tejtermék fogyasztása javasolt, de azért nem kéne egyből mindenkit lehurrogni, meg osztani az észt csak mert szerinte mégis egészséges. Nem tudom hogy te honnan szerezted ezt a bölcs tudásod, de elárulom neked hogy te sem tudsz mindent, sőt sok dologgal nem is vagy tisztában. Innentől kezdve sztem vegyél vissza a nagy arcodból. Köszönettel: GYIK olvasói
2013. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Elnézést kérek a helyesírási hibákért. (Telefonról írok).
2013. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!