Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ugye sak akkor leszünk éhessek...

Ugye sak akkor leszünk éhessek ha a gyomrunk már teljesen üres?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
nem éppen..akkor van éhségérzet ha a szervezetednek kell a tápanyag.
2013. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
dehogy. amikor teljesen üres akkor már korog kluttyog mindent csinál. én akkor már szabályosan rosszul vagyok. meg szoktam elözni a korgást az már késő.
2013. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de miért kell neki? :D hisz nemrég ettem ..
2013. márc. 3. 19:14
 4/7 A kérdező kommentje:
hát nekem korog
2013. márc. 3. 19:15
 5/7 A kérdező kommentje:
ettem .. valamennyit kihánytam és most korog :D
2013. márc. 3. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az éhségérzet a vércukorszint csökkenésére történő azonnali ( 1 percen belüli ) válaszadása a szervezetnek . Nincs köze a gyomor telítettségéhez , sőt ha eszel akkor az éhségérzet elmúlása csak a gyomor izmainak feszülésétől számított 15 perc múlva ér csak el az agyadhoz . ( Ezért tudnak a habzsoló emberek annyi kaját magukba tömni és még zabáló-versenyeket is csinálni belőle . )
2013. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha keményítőben dús ételt eszel, az hosszú ideig tartózkodhat a gyomorban, de ami tovább halad az nagy vércukorszint emelkedést okoz. Ez automatikusan a vércukorszint leesését vonzza magával, ami miatt éhes leszel, és újabb adagot tölthetsz a gyomrodba amikor az még nem ürült ki.


Zsírdús, laktató étkezések után ez kevéssé jellemző, a fenti vázlat egy nem jól funkcionáló emésztés néhány szakasza!

2013. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!