Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azok a vegánok, akik CSAK...

Azok a vegánok, akik CSAK zöldséget és gyümölcsöt esznek nem híznak, ugye?

Figyelt kérdés

mert nem fogyasztanak zsírt meg fehérjét meg szénhidrátot csak gyümölcscukrot

ez így van?



2013. máj. 4. 18:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Akik vegetáriánusok, azok húst nem esznek, de minden mást igen. Tehát kenyeret, tésztát, krumplit, stb. esznek, amiből meg ha sokat esznek, ugyanúgy el tudnak hízni.

Nem mellesleg, aki csak zöldséget és gyümölcsöt eszik, más táplálót nem, az sem egészséges.

2013. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A vegánok nem csak zöldséget és gyümölcsöt esznek, ráadásul szinte minden étel elkészíthető vegán változatban is, amiben hús, tojás vagy tej van. Tehát nagyon változatos és finom is lehet. Nem ártana átnézned egy tápanyag és vitamintáblázatot, hogy megértsd, nem csak állati eredetű termékekből juthat az ember elegendő fehérjéhez és zsírokhoz, vagy más fontos vitaminhoz.
2013. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem, mert az ember a szénhidráttól hízik, nem a zsírtól és hústól. Az egyik leggyorsabban a ketogén étrenddel lehet lefogyni, ami 90%-ban ezekből áll, szénhidrát (némi zöldség) alig van benne.
2013. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én vegán vagyok, és kifejezetten vékony vagyok. Bár én nem nyersvegán vagyok, azt nem tudom, hogy bírnám..:)
2013. máj. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Ja, és a vegánok esznek gabonát is.:] Én például imádom a zabkását..
2013. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelyesekben és az olajos magvakban rengeteg fehérje van. Értékes zsírsavak főleg a különféle magvakban, vagy a hidegen sajtolt olajokban vannak. A len, dió, mogyoró és repce omega-3 zsírokban gazdag.
2013. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

"A hüvelyesekben és az olajos magvakban rengeteg fehérje van."


Rengeteg? És emészthetetlen, mérgező lásd hüvelyes lektinek.


A kérdésre:

Lényegében nem fogyasztanak zsírt a nyersvegán zöldség-gyümölcsevők, ami kár hiszen esszenciális tápanyag, idővel meg is látszik rajtuk. Fehérjét fogyasztanak, csak kevesebbet mint egy húsevő. Szénhidrátot is, hiszen a zöldségek tartalmaznak emészthetetlen (lassan felszívódó rostokat) szénhidrátokat, a gyümölcsök ezt is és cukrot is.


Nem jellemző zöldség-gyümölcs koszt mellett a hízás, de a sok gyümölcs mellett nem kizárható. Meg nem biztos hogy túl jó az emésztésnek ez az egész, bár nem is vészesen rossz, hiszen viszonylag természetes.

2013. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"...És emészthetetlen, mérgező lásd hüvelyes lektinek..."

Ezért főzzük meg őket fogyasztás előtt.


Egyébként kevered a szezont a fazonnal, a nyersevő vegánok sem csak zöldségeken és gyümölcsökön élnek. A nyersevők is melegítenek, de max. 40ºC-ig, hogy az értékes enzimek ne sérüljenek. És fogyasztanak csíráztatott magvakat, sőt olajokat is, hiszen nagyon változatos recepteket készítenek, még kenyerük, leveseik és süteményeik is vannak. Tehát minden fontos tápanyagot és vitamint bevisznek a szervezetükbe. Ajánlom, hogy mielőtt véleményt írsz valamiről, legalább az alapjaival legyél tisztában. Én értem, hogy úton útfélen a paleo étrendet reklámozod, de ezt úgy teszed, hogy nyilvánvalóan sem a vegán, sem a vegetáriánus, sem a nyersevő életmóddal nincs semmi tapasztalatod.

2013. máj. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

"Ezért főzzük meg őket fogyasztás előtt."


Ami megint csak HALÁL mindegy, mert a glikoproteinek hőstabilis vegyületek. (De főzd csak, ha ettől jobb érzés..)


"Egyébként kevered a szezont a fazonnal, a nyersevő vegánok sem csak zöldségeken és gyümölcsökön élnek."


Most számos szitokszóval jelezhetném felkorbácsolt hangulatomat. Persze nem a GYIK miatt, csak úgy mellesleg. De mégis.. ki a fenét érdekel, hogy mit esznek még? CSAK ZÖLDSÉGET ÉS GYÜMÖLCSÖT, ez volt a kérdésben. Hmm?


"sőt olajokat is, hiszen nagyon változatos recepteket készítenek, még kenyerük, leveseik és süteményeik is vannak"

Igazából én hoztam szóba a nyersvegánokat, de TÖK MINDEGY, mert nem ez volt a kérdés. Tehát arról írnod hogy mit esznek fölösleges. Zöldség és gyümölcs a kérdés.


"Tehát minden fontos tápanyagot és vitamint bevisznek a szervezetükbe"


Nagy butaság, VEGÁN-ról van szó, nem visz be minden fontos tápanyagot, de ez komoly kérdés, nem kell leállni veszekedni hogy 'de nem' - 'de igen'.


"Ajánlom, hogy mielőtt véleményt írsz valamiről, legalább az alapjaival legyél tisztában."


Én tisztában vagyok azzal, amivel kell.


"Én értem, hogy úton útfélen a paleo étrendet reklámozod"

Nem reklámozok semmit.


"de ezt úgy teszed, hogy nyilvánvalóan sem a vegán, sem a vegetáriánus, sem a nyersevő életmóddal nincs semmi tapasztalatod."


Mi számít tapasztalatnak? Én is vegán vagyok, csak eszem húst. Ez így elég tapasztalat? :D

2013. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!:D
2013. máj. 5. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!