Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pár napja evés után hányingere...

Pár napja evés után hányingerem lesz, ami kb.30 perc múlva enyhül. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Csak egy keveset bírok enni, úgy érzem hamar megtelik a gyomrom és igazából nem kívánok semmilyen ételt. Ma is ebédre ettem egy keveset és után hányingerem lett kb. fél óra volt mire enyhült + evés után gyakori böfögésem is volt. Valamint úgy érzem legtöbbször hogy éhes vagyok, hiába ettem üresnek érzem a gyomrom. Gondoltam a gyomorsavra de nem ég a gyomrom és nem jön vissza a sav a nyelőcsőbe. Attól még lehet hogy a sav okozná? Egyébként semmi más bajom nincs, nem vagyok beteg, csak ez a hányinger. Estére már semmi bajon nincs, délelőtt érzem ezt inkább. Terhesség kizárva. 25/L

2013. máj. 7. 12:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ja az lemaradt hogy szokott lenni enyhe gyomorgörcsöm is és egy picit lazább volt a székletem.
2013. máj. 7. 12:49
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
A gyakori böfögés, hasgörcs, hányinger tipikus tünetei a helicobacter fertőzésnek. Sokakban ott van, de nem okoz tünetet, viszont ha okoz, kezelni kell, súlyosbodhat. Gasztroenterológián foglalkoznak vele. Gyerekeknél nagyon nagyon gyakori, és nem veszéyes, felnőtteknél válhat azzá.
2013. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%
Igen lehet gyomorsav, azért, hogy nem érzed a torkodba attól még kínozhat. Lehet még epe működési zavar is. Vegyél be Rennié-tablettát.
2013. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Nekem akkor volt ilyen panaszom,amikor nyombélfekélyem volt. A helicobacter szűrés negatív lett,de abban az időben sokat idegeskedtem.
2013. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Látom itt a Rennie-t javasolják. Ne tedd! A Rennie lebontja a gyomorsavat és ezáltal fokozott termelésére készteti az elválasztó mirigyeket. Pillanatnyilag lehet,h jó érzés,de pont az ellenkezőjét érheted el vele.
2013. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Pont most ettem meg egy Rennit, kíváncsi vagyok jobb lesz-e. Őszintén szólva nem tudom milyen az a gyomorégés mert nem volt még nekem és lehet hogy ez az csak nem tudom milyen. De a gyomorégés okozhat hányingert? Reggel felkeltem semmi bajom nem volt, reggeliztem akkor se, most ebéd után lett már megint hányingerem. És úgy émelygett a gyomrom. Valamit most éhesnek érezem magam, pedig 1 órája ettem.
2013. máj. 7. 13:02
 7/21 anonim ***** válasza:
Fekélybetegség.
2013. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nyombélfekély is lehet, ennek tünete ellentétes a gyomorfekélyével.

Gyomorfekélynél evésre szűnik a probléma, míg nyombélfekélynél evés után jelentkezik.

Ki kellene vizsgáltatnod magad, látatlanban senki nem tudja megmondani mi bajod.


Ha háziorvosnak elmondod a tüneteid, ő segít, merre indulj.

2013. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Fekélyre azért nem gondoltam mert, azt olvastam arról, hogy a gyomorfájdalmat az étkezés szünteti meg, de nálam nem fáj a gyomrom csak közvetlen evés után érzem hogy elnehezültem hányingerem van pedig alig pár falatot ettem.
2013. máj. 7. 13:19
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát igen pont ez az hogy ha a házi orvoshoz megyek ő olyan hogy elküld először vérvételre stb... a múltkor is ez volt gyakran kellett pisilnem elmentem hozzá elküldött vérvételre a vérképem tökéletes lett és annyiba marad az egész. Dolgozom, ma van egy szabadnapom és sajnos nagyon rossz szemmel nézik ha egy napot is hiányzik az ember, egyszóval nincs időm orvoshoz szaladgálni. Várok pár napot és hátha elmúlik. Húsvét előtt volt hasonló érzésem egy hétig volt minden reggel hányingerem alig ettem, ehhez hasonlót érzetem ami most van és egyik napról a másikra elmúlt.
2013. máj. 7. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!