Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sorolja fel nekem vki!?

Sorolja fel nekem vki!?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal jön a fogyás sztorinál, hogy "egyél sok zöldséget". De senki sem írja le, hogy milyeneket, és hogy hogy fogyasszuk őket! Párolva vagy nyersen?! Hmm jó kérdések.. Szóval ezúton kérlek titeket, hogy írja le vki a kérdésemre a választ. Már annyi mindent hallottam ... h a répát sem jó enni + még ehhez hasonlókat. Tehát mik azok a zöldségek amik tényleg jók, és kellenek a szervezetnek? És hogy fogyasszuk őket?
2013. máj. 9. 18:26
 1/4 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Sárgarépa, fehér káposzta, hónapos retek (lassan majd lesz talán), paradicsom, paprika, kígyóuborka, újhagyma, brokkoli. Hirtelen ennyi jut eszembe. Lehet jönnek okosok és írnak még mást is. Úgy eszed őket, ahogy akarod. Én a brokkolit leszámítva szinte az összeset nyersen fogyasztom. Egyébként nyersen van bennük a legtöbb tápanyag és vitamin. Amit nagy mennyiségben érdemes fogyasztani kenyér helyett az szerintem a káposzta és a kígyóuborka. Relatíve hozzáférhető áron kaphatóak és egész elviselhető az ízük, valamint garantáltan egészséges. (mint az összes többi zöldség a felsorolásban.
2013. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 9. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit bele kell számolni az elfogyasztott tápanyagmennyiségbe az a sárgarépa, zöldborsó és egyéb hüvelyesek és a kukorica (bár ezt fogyásnál egyáltalán nem ajánlom).

A legjobb zöldségeknek - tehát a legalacsonyabb szénhidráttartalmúaknak - általában zöld is a színe: sóska, spenót, uborka, kelbimbó, saláta, spárga, brokkoli, petrezselyem.

Ezek közül is a kígyóuborkának a legkevesebb a szénhidráttartalma.

Ha párolod őket, akkor sose legyen teljesen puha, de a legjobb valóban nyersen.

2013. máj. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi
2013. máj. 10. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!