Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az édesítőszeres üdítőitalok...

Papp Bence Gábor kérdése:

Az édesítőszeres üdítőitalok hizlalnak?

Figyelt kérdés
Azokra a cukormentes löttyökre gondoltam, amiben nincs cukor, hanem csak édesítőszer. TUDOM, hogy az aceszulfát, és az aszpartám az káros a szervezetre, de nem tudom, hogy hizlal is? Előre is köszönöm!

2013. máj. 21. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hízlal
2013. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hizlal, pont ez miatt fejlesztették ki.
2013. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:
100%
Az konkrétan nem hizlal. Viszont az agyad nem tudja megkülönböztetni, hogy tényleg cukros-e vagy sem. (kivéve persze ha saolin pap vagy és életed nagy részében meditálsz) Ezért a szervezeted úgy reagál, hogy inzulint termel. Ha magas az inzulinszinted, akkor kívánni fogod a cukrot, nyilván attól függően, hogy mennyit ittál az üdítőből. Azt is rámondták már ezekre az édesítőszeres üdítőkben, hogy rosszabbak, mint a cukros társaik. Ugyanakkor nem értek hozzá. Jórészt vizet, meg édesítetlen teát iszom.
2013. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

A vércukorszint emelkedése vált ki inzulinválaszt, ami a hízás alapja.


DE mint tudjuk ez nem igaz, a tej óriási inzulinszint emelkedést okoz (tehát segíti az elhízást, cukorbetegség kialakulását) és mint utolsó válaszoló írta, vajon mi a helyzet az édesítőszerekkel?


Nem egyértelmű. Én nem tudom egy aszpartam hatására emelkedik-e a vér inzulinszintje. Alapvetően minden ellenérzésem ellenére arra szavaznék, hogy az édesítőszerek fogyókúrásabbak (bár minimum annyira mérgezők lehetnek kisebb mennyiségben is fogyasztva mint nagyobb mennyiségű cukor) mint a cukor, de egyes embereknél a mellékhatásaikkal.. nem lehet számolni, és közvetetten okozhatnak akár hízást is. Közvetetten, tehát akár a bélflóra megváltoztatásával.. nem egyszerű téma.

2013. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az aszpartám nem hizlal és nincs hatással a vércukor szintre. Itt olvashatsz bővebben.: [link]

[link]

2013. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!