Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen általános hatásai...

Balanus_concavus kérdése:

Milyen általános hatásai lennének egy olyan táplálkozási formának, ahol az ember csak tejet és mézet fogyaszt?

Figyelt kérdés
Nikola Tesla életrajzában olvastam, hogy az utolsó éveiben csak tejet és mézet fogyasztott, mert szerinte ez a legideálisabb táplálék az embernek. Azonban a gyakorlatban ennek milyen élettani hatásai lennének? Egészséges lenne ez egyáltalán?

2013. máj. 21. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Tesla egyesek szerint a világ eddig ismert legnagyobb elméje volt! És ezt mondta!? :) Ez a tej dolog nagyon nehéz kérdés. Szentségtörésnek számít ma azt mondani, hogy "nem kéne". De nekem is ez a véleményem! A mézből sem jó a túl sok! Hát ezt most 600 oldalon át tudnám ragozni, fejtegetni! :)
2013. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egészséges tény, hosszútávon megbetegít, mégpedig olyan súlyosan hogy meghalsz

Ha te chilis ételt eszel hosszú ideig, nem 2hónapra kell gondolni hanem évekre, akkor károsodik az emésztőszerved, akár tumort is kaphat az illető az egyoldalú étkezés miatt


Már az is sz*r étkezésnek számít ha két-3napig eszel ugyanazt, mondjuk befőttel vagy savanyúsággal


A méz elrohasztja a fogakat, a tej meg szétvágja az epét a zsír miatt

2013. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor egyértelműen jobb a változatos étkezés.
2013. máj. 21. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:

A zsír sose fogja szétvágni az epét..


Viszont a tejfogyasztás mindig is kockázatokkal fog járni. Ma divatos ezt a tejzsírra fogni. Véletlenül sem arra hogy tele van növekedési hormonokkal, hogy akkora inzulinszint emelkedést okoz mint egy csokitorta.


Mézzel együtt kitűnő alap elhízáshoz, cukorbetegséghez. A méz is csak tömény cukor, a fogainktól kezdve mindent károsít. Méznél még van értelme mértékről beszélni, kevés méz nem fog gondot okozni (tényleg kevés). Tejnél még a kis mennyiség is elősegíthet autoimmun betegségeket!

2013. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor a tej nem egészséges? Vagy mi a helyzet vele?
2013. máj. 21. 23:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennek olvass utána szerintem.


Egy másik emlős állat teje nem értem miért lenne egészséges, csak úgy elvben.


Gyakorlatban: [link]

[link]


Nem, már csak azért is mert inzulinrezisztenciát okoz, legalább olyan távol van az 'egészséges' élelmiszertől mint bármelyik cukros étel. Ha a cukorról kimondjuk, hogy betegségek kialakulásához vezet a fogyasztása, márpedig ez tény akkor a tej sokkal rosszabb megítélést érdemelne.

2013. máj. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!