Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jól teszem, ha a szellentést...

Jól teszem, ha a szellentést / pukizást / fingást visszatartom? EDZHETŐ a bél, hogy tartsa bent? Mert most Reménytelen a helyzet. Megszámoltam tickerrel,147 szer kellett tegnap szellenteni. Itthon. Parodikus tudom, de igaz.

Figyelt kérdés

Nincs más választásom, vissza kell tartani!!! Most épp nem dolgozom, de mi lesz majd bent a melóban? És az új csajomnál se ezzel akarok bemutatkozni, "vagy jobb parfümöm is ennél".


ELEGEM VAN. ELHATÁROZTAM, hogy csak a WC-n. ÉS VISSZAFOGOM, nem eresztem ki. BE FOG VÁLNI, EDZHETŐ a BÉL, hogy fogja vissza magát???

ELÉG VOLT!!! NEM AKAROK TÖBBET FINGANI :(

Olyan rossz így élni, mindig zavar, mit csináljak?

És mikor meg már abbamarad, akkor utána meg ÉHES VAGYOK.

tehát egész nap gáztermelés van, és utána evés, és újra...

:(


26/F egészséges testtömegindex, szoktam futni járni is.

Reggelente: teljes kiö. müzli tejjel meg egy banán

Ebéd: normál menü. mindenféle, és saláta.

Vacsora: mikor mi, tojás, sonka,pirítós, tea, saláta. meg joghurt gyakran.



2013. máj. 29. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
És arra még nem gondoltál, hogy elmenj orvoshoz problémáddal? Napi 147 szellentés nem egészséges.
2013. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem egészséges állandó jelleggel visszatartani a szellentést. Az az egészséges, ha megfelelő környezetben ki tud jönni. Tudod erre van egy mondás, hogy "inkább ez jöjjön ki, mint a mentő".:)

Nem véletlenül.

Ennyi szellentés egyáltalán nem jó és nem egészséges. Valami okozza ezt a mértékű bélgáztermelődést.

Ki kéne vizsgáltatni az okát!

2013. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez elég sok pú, igazi pukkandúr vagy :)


De bél-edzés helyett miért nem gasztroenterológiára mész..? Ott talán kiderülne valami miért vagy ilyen szeleburd

2013. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy laktóz érzékeny vagy. Ekkor 2 dl tejből 3 liter bélgáz termelődik mivel a tejcukor a vastagbélbe bontatlanul kerül és az ott lévő baktériumok használják fel. Szóval nekik ez habzsi-dőzsi neked meg gáztermelődés , de durván és annak bizony távoznia is kell és fog is.Csak átmenetileg tudod visszatartani.Hagyd ki 2 hétre a tejet és tejtermékeket, ha csökkennek a tünetek ez állhat a háttérben. Háziorvos tud felírni Lactase tablettát, amit tej tartalmú étkezés előtt kell elrágni és nincs panasz. Ez tulajdonképpen a laktózt / tejcukrot/ bontó enzimet tartalmazza. 1 tabletta 10 g tejcukrot tud lebontani / nagyjából 2 dl tejnek megfelelő/, ennek alapján adagolhatod magadnak, de ezt a háziorvos úgy is elmagyarázza. Ha nem csökken a gázosodás a tejmentesség alatt akkor is érdemes tovább kutatni, hogy mi más van a háttérben, mert ez nem teljesen normális így.
2013. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

A kajád tele van fúvódást okozó cuccokkal. Tejtermékek meg gyümölcsök együtt nem csoda, hogy fújnak. Próbáld ki, hogy sós vízbe főtt krumplit eszel max natúr sült hússal. két-három napig. Ha akkor is százötvenet (?!!?!) fingasz egy nap, akkor egyszerűen nem jó a bélrendszered flórája, ki kell vizsgáltatni.



Visszatartani proli hülyeség.

2013. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vagy bélflóra gond. Mindenesetre valami emésztési probléma.
2013. máj. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Sza.rul eszel és tönkre vágod az emésztésed.


Teljes őrlésű müzli, tej, reggelre banán? ebéd 'mindenféle'

vacsora joghurt meg pirítós..


Hát ezek után ne írd hogy 26/F...

Csajok esznek tk müzliket meg joghurtot. Patkányok esznek amúgy a természetben gabonákat, de nem vagyok biztos benne hogy rájuk sokkal jobb hatással lennének.

Tej.. nevetséges.

Egy férfi leöli a tehenet és azt eszi meg, nem a tejét lefetyeli, meg joghurtot.. !!


Húst egyél zöldségekkel, a kajád nagy része gyakorlatilag emészthetetlen hulladék, add éhezőknek őket nem érdekli ha finganak, csak ne haljanak éhen. Neked biztos hogy magasabb igényszinted van, hát egyél ennek megfelelően!

2013. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, azért nem mekin és csipszen él a kérdező. Csak mert nem húst eszik hússal férfi létére, szerintem még nem kellene kritizálni és ennyire nem tér el egy férfi és egy nő teste, hogy ami a nőnek működik, az a férfinál ennyi gáztermelést okozna.
2013. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%

A nők sz.arul esznek, mert szerencsétleneket meghülyíti a divat. Nem baj, idővel lesz normális férfi társuk.. yin és yang kiegészíti egymást.


DE ehhez olyan férfiak kellenek, akik támaszt tudnak adni a megőrült divatfogyókúrázós nőknek.


A kérdező rosszabbul eszik mintha mekibe járna. A mekis kajákról mindenki tudja hogy moslék. Ellenben a müzlit meg a joghurtot itt úgy csipegetik emberek, MINTHA ÉTEL volna. Hát nagyon nem az!


Egy nőnek elnézem, ők másban jók.. tisztelet a kivételnek aki nő létére ért a táplálkozáshoz és nem a divatokat követi. De egy férfi, az mégse müzlit joghurtot meg pirítóst egyen már, főleg ha már panasza is van.


Aztán persze a nőjét is nyilván átszoktatja majd az ember a hús zöldségevésre, mert sz.ar lesz ha a nő már fiatalon terméketlen lesz a PCOS-tól..

2013. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, információkat!


A "pukkandúros, szeleburbis" és a "ne csodálkozz ha Fúj.." kommenteken nagyot nevettem :) (magamon nevettem!! ezen a helyzeten amibe most vagyok)


Valóban, ki kell ezt vizsgáltatni szakorvossal (gasztroenterológus, meg van már, rákerestem) Rá fogok szánni egy kis időt, és bejelentkezek, elmegyek.


Egyébként ma kevesebbet ettem, és jóval kevesebbet is kellett.


Itt az utolsó hosszabb hozzászólónál Nem mennék felesleges vitákba, de megvédem az álláspontomat:


-Reggel nem fogok enni nehéz ételeket, mert akkor nem tudok dolgozni se itthon, se bent a munkahelyen. Inkább ezt a 7 magvas müzlit eszem, nagyon szeretem. És gyorsan elkészíthető. Csak tejjel szeretem. Szerintem a tej nagyon egészséges, sok fehérje is van benne, nem mondok le róla.


-Ebédre szoktam enni húst körettel, pénteken még halat is. Zöldséget is eszek ebédre, van párolt zöldség, de a salátát különböző öntetekkel jobban szeretem.

-Vacsorára keveset, mert egyrészt nem szeretnék elhízni másrészt meg az ülőmunka miatt esténként futni megyek /tornázok/ súlyzózok itthon, kell az edzés.


-A Húsok túlzott mértékű fogyasztását nem tartom jó ötletnek, mert túl sok húgysavat kiváltó elem, és Köszvényhez vezet. (Ami az ízületeidet érinti, és nagyon kellemetlen) itt egy forrás:

[link]


DE a nyugati országokban is már csak kis mennyiségben fogyasztanak húst. Ebédre is alig, én is csodálkoztam először rajta. Inkább gyümölcsöket, salátákat, esznek.


Köszönöm még egyszer a hozzászólásokat!

Témát lezártnak tekintem.

Elmegyek majd a gasztroenterológiára.

2013. máj. 30. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!