Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Okozhat a sok méz cukorbetegsé...

Okozhat a sok méz cukorbetegséget?

Figyelt kérdés
Hetente 4x 5x eszek mézet magában is, jó pár kiskanállal (leginkább mézes fokhagyma formájában), ez okozhat hosszútávon cukorbetegséget? Családban nem igazán volt hajlam rá, feleslegem sincs és sportolok. Emellett nem szoktam rendszeresen cukros dolgot fogyasztani, néha egy-egy juice, egy-egy szelet süti, de semmi cukros üdítő meg ilyenek.
2009. okt. 7. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen szempontból nem különbözik a sima répacukortól. Más kérdés, hogy csak kockázati tényező, nem biztos, hogy úgy is lesz.
2009. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elvileg nem okozhat, főleg ha sportolsz is, mert a sportolás csökkenti az inzulinrezisztenciát (a cukorbetegség előzménye)
2009. okt. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne vidd túlzásba a méz fogyasztását mert tele van cukorral,de ha mozogsz mellette akkor nem baj.(nagyon hízlal a méz).Viszont az a heti 4-5 alkalom az nagyon jó ha megeszel belőle mondjuk egy félig töltött kávéscsészével.Így viszont nagyon jótékony hatásai vannak!:)
2009. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a méz nem alakul át zsírrá, hanem a máj raktározza glükózként...na de mindegy, ha hizlal is, ettől hízzak, ne mástól :D Sok benne az enzim, vitamin stb.
2009. okt. 9. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
a méz több féle cukrot is tartalmaz (fruktóz, dextróz stb.) a fruktóz (gyümölcscukor) tényleg a májban raktározódik GLIKOGÉNként (nem glükóz :) ) de csak egy bizonyos mennyiség alatt (néhány gramm) tehát nagyobb mennyiségű méztől lehet hízni (zsírba)
2009. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten úgy hallottam, hogy az embereknél az elsődleges felelős a cukorbetegségért, nem a sok cukor bevitele. Ezt akkor ecsetelte nekem az állatorvos, amikor kiselőadást tartott éppen a kutyák illetve más állatok cukorbetegségének kialakulásáért. Míg az embereké nem, addig az állatok igen is ettől lesznek azok. Hogy ebből mennyi igaz, nem tudom.
2009. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!