Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lánynak szabad tömegnövelőt inni?

Lánynak szabad tömegnövelőt inni?

Figyelt kérdés
Tudom, h igen, de mégis mennyit, meg hogy? Gondolom nem kell edzés után akkora adag, mint egy pasinak.. Nem akarok zsírosodni, de nehezen fejlődök, ezért gondoltam, h fehérjén és aminon kivül kéne még valami. Vagy próbáljam ki, a szőlőcukrot a fehérjébe keverve? Kreatint meg ilyenekt nem merek..(de tudom, h van a tömegnövelöbe is valamennyi)És ugy olvastamh 5-6g ch kell /tskg, ez komoly? nem sok az egy csajnak? fehérjéből ha többet viszek be mint napi 2g/tskg az gáz? vagy fölösleges? 25 L - 165cm 52kg

#tömegnövelő #női tömegnövelés
2013. jún. 6. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Sorban..


Szabad? - szabad.

Mennyit - fölösleges, semennyit.

Fehérjébe keverj cukrot.. bár nekem ez kissé beteges, a fejlődésedet segíteni fogja.


Kreatint - ha cukrot akarsz enni, akkor nehogy már a kreatintól parázz. Amúgy húsban is van kreatin, nem kell külön enni, segíti az erőszintet ha többet fogyasztasz.


5-6g ch - sok szénhidráttal könnyebb izmosodni. Hízni is, de izmot építeni is. Az izomfejlődést az az anabolikus hormon stimulálja mint a zsírraktározást is. Tehát vagy gyorsabb fejlődés - cukorevéssel, vagy egészségesebb táplálkozás, semmi vagy kevés cukor - de az izomépülés lassabb folyamat lesz.


5-6g ch - ez mindenkinek sok. De van aki ennyivel tud csak fejlődni. Más a felétől már hájszörny lesz.


Fehérje jó tápanyag. A fehérje és a zsír is jobb mint a ch, csak ezek jellemzően nem okoznak nagy inzulinszint emelkedést - így cukorbetegséget, elhízást sem, de az izmok aminosav szintetizálását sem stimulálják úgy mint a nagy inzulinválaszt okozó cukor.


Tehát mi a célod. Ha fejlődni akarsz, méghozzá lehetőleg gyorsan -amennyire ez egy nőnél lehetséges- akkor cukrot is eszel. Ez nem jó, de hát vannak céljaid. A tömegnövelőt te keverd össze (fehérje + cukor) így az olcsóbb, és magadnak állítod be a mennyiséget. 20g cukornál aligha kell több edzés utáni turmixba. Étkezések közben meg inkább zsírból fedezném a tömegnöveléshez szükséges kalóriák nagy részét, kevesebbet szénhidrátból.

2013. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, és kb mennyi idöig célszerü első körben csinálni ezt a tömegelős fázist? (persze gondolom, majd látom, h mennyit fejlödök, vagy zsírosodok, és majd leállok ha vmi nem oké)de mégis, kb fél év?
2013. jún. 6. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom meddig szokták. Ha nem zsírosodsz, akkor tovább is

De tedd fel ezt a kérdést testépítés kategóriába. Montez, Dirtboy válaszai elég gyakorlatiasak lesznek.

2013. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
És, ha még nem szedtél kreatint, vigyázz. Megdobbja az erőnlétedet egy olyan szintre, melyere lehet, hogy az izületeid még nincsenek felkészülve, vagyis könnyebben megsérülsz, azáltal, hogy megerőlteted magad. CSak lassan, fokozatosan emeld a terhelést.
2013. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jún. 6. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
csak nehogy dextróz(szőlőcukor) helyett sima porcukrot tegyél fehérje mellé vagy kristálycukrot mert akkor gáz lessz, csak is dextróz ha keverni akarod, am az 5-6g ch nem kell mert alig vagy 52 kg mittudom én beállítod magadnak 3 körül és majd 3 hét múlva megnézed a tükörbe,hogy mennyire híztál iiletve izmosodtál, fehérje 2g/skg az tudod hogy? 100 g körül van? mert a testsúlyt szorzod 2-vel és annyi fehérjét viszel be az nem sok még egyenlőre,de ha nő a testsúly majd több kell,de függ attól is mennyit akarsz fejlődni..és nem baj ha többet viszel be de inkább maradj a 100-nál mivel ha nem pótolod naponta ezt stagnálni fog a tested magyarul hol többet viszel be hol nem és ez így nem jó..csak bátran kérdezz akár privátba is segítek! de vizet kell innod min. 3 liter körül naponta de ha 1.5 megy az is jó már
2013. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy cukorbu.zi.


A kristálycukor (valójában, ha kamukra lennék kíváncsi akkor nem kérdeznék így rá) miért nem jó? Az is hozza az inzulinszint emelkedést. A fruktóztartalom miatt írod hogy mégsem jó?

2013. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A sima cukor nem jó, mert annyira nem gyors, mint a dextróz és ugye egy diszacharid, ami áll egy molekula fruktózból és egy molekula dextrózból. A fruktóz nem tölti vissza az izmokat megy a májba és ha az tele van (kb 50g), akkor megy zsírba. Ezért kell dextróz mert az a glikogén raktárakat tölti vissza!
2013. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi köszi :)
2013. jún. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!