Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? Mindig úgy érzem,...

Mit tegyek? Mindig úgy érzem, hogy majd holnap tudok rendesen enni, és félek hogy bezabálok, pedig fogyni akarok.

Figyelt kérdés

Most 500-700kalória körül eszek egy nap,és ezt nagyon soknak érzem.Ha eszek,folyton bűntudatom van,nem tudok másként gondolni az ételre,csak annyit látok hogy kalória.Vannak időszakok,mikor úgy érzem,hogy másnap be fogok zabálni,és ez megijeszt.Van,hogy kívánok valamit,és nagyon nagy önuralom kell hozzá,hogy ne egyek.Ha nem uralkodnék magamon,akkor még jobban utálnám magam,még szarabbul lennék.

Mit tehetnék,hogy ne érezzem azt,hogy egy nap nem fogok tudni uralkodni magamon?Ha ennem kell,rosszul vagyok tőle,nem szeretek már enni,az utána lévő érzések miatt.Azt hiszem,szeretek nem enni.

Amúgy 15kilót szeretnék leadni,de normális kajákkal meg sporttal nem ment.Nincs semmi bajom,ami miatt ne tudnék fogyni,de mégsem megy.


2013. jún. 13. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig az anorexia sem megoldás. Fel kéne keresned egy szpichológust, mert ez csak komolyabb lesz, pár hónap múlva már egy almától is írtózni fogsz aztán vagy éhen halsz vagy kórházba kerülsz és teletömnek mindennel. Mit ettél meg mit sportoltál amikor úgy akartál fogyni? ÉS mennyi ideig próbálkoztál? Fogamzásgátlót szedsz? Szüleid alkata milyen? Sok minden közrejátszik
2013. jún. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Salátákat ettem(öntet nélkül,ritkán natúrjoghurttal),gyümölcsöt,zöldséget,és csirkemellet nagyrészt.Nagyjából minden második vagy harmadik vasárnap azt ettem,amit anya főzött,de kb a felét mint a többiek.Kenyérféle hetent 1x becsúszott reggelire.Inni vizet ittam meg zöldteát natúran.

Sportolni hetente 5-6x jártam le futni,de fáj a térdem így azt mondták hogy ha jót akarok magamnak,ne erőltessem.Így spinningelni járok heti3x,szoktam nagyokat sétálni,és ha volt időm akkor görkoriztam.

Szüleim túlsúlyosak,de ugye az nem alkati kérdés..Még fiatalok voltak teljesen normális súlyuk volt képeken.Anyukám combra hízik,és ezt örököltem tőle.Apukám meg szerintem hasra hízik.

Az a baj,hogy még kisebb voltam ehettem mindent és soha nem állítottak le hogy elég legyen,sportolni sem hordtak el.Anyukám a mai napig hülyeségnek tartja,mert hogy az tök jó,ha van valakin 20-30kiló pluszba..

2013. jún. 14. 06:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig akkor ez alkati kérdés. Nálunk is fiatal korában mindenki vékonyka volt aztán egyszer csak meghízott. Bár én még fiatalon is túlsúlyos voltam. De amikor salátákat ettél akkor hány óránként ettél? 1200-1500kalóriát simán ellehet osztani úgy, hogy 3 óránként eszel valamit nekem ez jobban bevállt, mint a koplalás, 2 hónap alatt 6 kilót fogytam és soha nem is voltam éhes igaz amikor már közeledtem a 3 óra lejára felé azt megéreztem bár lehet már csak beidegződés lett én kb 70 valahány kilóval indultam 160 centi mellett. Pár hétig kipróbálhatnád

R: 2 sz toast tk kenyér sonkával vagy csak simán felvágott, zabkása mézzel fahéjjal (200kcal)

T: joghurt, (aszalt) gyümölcs, zöldség, tojás (100kcal)

E: sült hús rizzsel/zöldségekkel valamilyen leves (300-500kcal)

U: joghurt, (aszalt) gyümölcs, zöldség, tojás (100kcal)

V: turó, tojás zöldségekkel (én általában sonkás sajtos omlettet csináltam 2 tojásból) hús, (200kcal)

Meg általában még 8 kor is ettem mivel éjfélkor szoktam aludni akkor is valami 100-200 kcal körül válogatok ez persze csak kb írtam fel próbáltam ehhez tartani magam nassolni meg aszalt gyümit szoktam.

2013. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ember hús és zöldségevő.


MINDEN MÁST SZ.ARJ LE. Felejtsd el a kalóriákat, felejtsd el a joghurtkákat, a bűntudatot.


Ha ezektől nem tudsz szabadulni: akkor pszichés beteg vagy, kezeld ezt.



Felejtsd el a félelmet a bezabálástól, a bűntudatot: csak egyél. Mit? A salátát hússal, ennyi. Ennyi kell az egészséghez, jó alakhoz persze edzéssel. Minden más már csak a kényszereid megnyilvánulása.


"Amúgy 15kilót szeretnék leadni,de normális kajákkal meg sporttal nem ment."


mert sza.rul ettél, ezt valakinek le kell írnia, most én vagyok az a valaki :(

2013. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!