Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 90 kilós férfi vagyok, fogynom...

90 kilós férfi vagyok, fogynom kell sürgősen, de mivel lakjak jól?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon kevés a lóvé, és főzni nem érek rá ezért nagyjából ezek közül (vagy valamilyen alternatíva...) közül kell választanom:


Kínai kaja: zöldség+csirke+sok RIZS/TÉSZTA

Kifőzdei kaja: KRUMPLI/TÉSZTA/LISZT így vagy úgy ízesítve

Olcsó konzerv egytálételek: bab+zsír+erős fűszerek

vagy otthon: tojás, kenyérrel, különböző ízesítéssel.


Szóval ezekre futja mostanában, az orvosom megtiltotta a zsírt, és mindent, ami azzá válik. De mivel dolgozom, és sportolok is rendszeresen, mindig nagyon éhes vagyok, és idegbeteg emiatt, ha nem lakhatok jól.


Jöhet a tuti tipp:) De légy szíves csakk akkor írj, ha értesz hozz, vagy van tapasztalatod. Köszönöm.


2013. jún. 14. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fogyókúra-szakértő, de tapasztalatom - sajnos - van, mert a férjemnek is hasonló problémái vannak.

A felsorolt kaják távolról sem fogyókúrásak, de a fogyókúra alapjában véve drága "mulatság", mert a fogyást elősegítő kaják drágák.

Én a férjemnek első lépésként a szénhidrát-bevitelt (lisztes kaják) csökkentettem. Pl. kenyér helyett a húsfélékhez sovány sajtot adtam (sajnos a sajt drága).

A húsételekhez köretként nem szabadna krumplit, tésztát, rizst enni - javaslom, hogy ezeket a köreteket próbáld csökkenteni, persze akkor meg nem laksz jól.

A zöldségek közül a fehéreket (fehérrépa, zeller) előnyben kellene részesíteni (a zeller nyersen fogyasztva átmeneti jóllakottság-érzetet ad, de nem a pasik kedvence).

A leírásodból úgy látom, szeretsz enni, mégpedig "betonkajákat" és ráadásul degeszre tömni magad. Próbálj megbarátkozni azzal a gondolattal, hogy nem a jóllakottságig eszel, hanem csak addig, amíg az éhségérzet csökkenni kezd.

Kicsit kapkodó, amit leírtam, de nem véletlenül. A férjem 91 kg-ról indult, az első 1 kg leadásához több mint egy hónap kellett a fenti módszerrel. Utána havi 1 kg, 3 kg leadása után megállt és már azt is nagy eredménynek tartom, hogy nem szedte vissza.

2013. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. a leírtakkal ellentétben abszolút nem a "betonkajákat" szeretem, de ugye a körettel lakunk jól, jelen esetben... Pont ez szép
2013. jún. 14. 15:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj tipikus köret helyett friss salátát enni, a zöldségek most viszont jó áron vannak és a gyümölcsök is. Fogyókúra szempontból jobb ez az időszak, mintha télen fognál bele, ráadásul nyáron nagy melegben nem is esik jól a nehéz étel. Üdítőt egyáltalán ne igyál, remélem azt most se iszol, mert sokan a megszokott ice tea és kóla függői, elég ha már azt leteszik és megindul a fogyás. Kajáldában gondolkodtam, de semmi olyat nem tudtam felhozni, amit ehetnél mert fogyós kaja. Kb ott minden csak hízlal.. Nem tudom az mennyire lenne jó megoldás, ha megpróbálnál kisebb adagokat enni. Ha úgyis a kajáldából kell választani, akkor kérj kis adagot, ha pedig még éhes vagy egyél egy almát mondjuk. Egy idő után csak kisebb lesz a gyomrod és nem akarod annyira telepakolni sem.
2013. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Cukrot egyáltalán nem fogyasztok, csak ami az ételekben van. Üdítő, nasi, meg ilyen marhaságok abszolút nem pörögnek nálam.


Ezek szerint legjobb, ha a zöldség/gyümölcsöt nyomatom, és minél kevesebb kezelt cuccot? De a gyümölcsök között is hallottam, hogy van, ami hízlal, pl. banán, vagy a zöldségeknél a burgonya, bab, kukorica. Ez igaz?

2013. jún. 14. 16:38
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Lehetek trágár? Csak mint komoly férfi a férfival.


Mi a f@szért kell a kínai kajába rizs és tészta? Miért nem jó a csirke sok rizzsel, és zsírral? A többi variációt át se tekintem.


Vegyél salátát/káposztát, zsírral és hússal edd. Jól fogsz lakni, kicsattanó erőd lesz és végre alacsony lesz az inzulinszinted annyira, hogy fogyni kezdj. Ez rizzsel/tésztával hehh.. álom lenne csupán vagy koplalással érnéd el, de mi a fenének koplalna valaki ha jóllakhat tápanyagdús kajákkal? Ki lesz rákos? - aki elkezdi megvonni a táplálékot a testétől hogy fogyni kezdjen vagy aki bőséggel eszik, de tápláló (vitaminokban, ásv.anyagokban, hasznos tápanyagokban gazdag) és nem zsírraktározást indukáló ételeket?


Na ezért nem eszünk kevés tésztát 'dijétásan', hanem SOK zöldséget, zsírt és húst.


Most olvasom az orvosodat. Az orvosod nem kis eséllyel infarktusban fog meghalni. Korától függő, de lehet már most is krónikus betegségekre szed gyógyszereket.. majd kérdezd meg tőle. 50 év fölött szinte biztosra veszem hogy ő is éle valamilyen szerrel.


Na már most nagy különbség van a 'minden anyag ami azzá válik' és a zsírevés között. A megevett zsír nem kerül be a zsírpárnáidban, a 'minden ami azzá válik' pedig konkrétan a cukor és a cukorrá lebomló keményítő. Hát ezek pont azt a hormont aktiválják ami a tápanyag és zsírraktározást beindítja a zsírod felhasználása, mozgósítása helyett. Ennyi. A zsír nem ilyen hatású, azt lehet enni. Valamit enni kell, a zöldségek mellett ezért zsírt és pénztárcából futja húsmennyiséget.

2013. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Gyümölcsöket fogyás alatt nem kell erőltetni, peched hogy most van itt a nyár, mikor eszik az ember gyümölcsöt ha nem nyáron. Mértékkel edd, ami épp érik.


Zöldség. A kukorica inkább gabona, a burgonya egy érdekes zöldség.. Szaponin és lektin tartalma miatt gyakorlatilag mérgező, keményítőtartalma relative magas, konkrétan cukorbombának tekinthető. (keményítő = cukor = legolcsóbb de legócskább tápanyag, háborúk idejére. ha lőnek akkor vásárolj be lisztből és krumpliból, egyébként hagyd, a káposzta sem drágább viszont lehet rá alapozni)

2013. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én mindig próbálok spórolni de nekem a kínai meg a kifőzdei kaja nem jön össze a spórolással ha magadra főzöl sokkal olcsóbb. Szerintem a saláta nem olyan drága, a saláta öntet sem a gyors rizs meg aztán végképp, és ha egy étkezésre 1 szelet húst eszel meg (egy comb egy mell) az sem annyira megeröltető ha sok zöldséget eszel mellette jól is laksz de ha 3 óránként eszel egy keveset akkor nem is érzed akkora szükségét a nagy evéseknek. A spenót meg a natúr lecsó meg szinte ingyen van
2013. jún. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

TaplalkozasHarcmuves:


Végre egy elgondokodtató válasz! Király. Körbejárom a témát.

2013. jún. 14. 23:30
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Nagy mestere vagyok az elgondolkodtatásnak. Utálnak is sokan.
2013. jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

OFF:

23.18-as: Mitől van ingyen a natúr lecsó? Lecsó paprika is több száz forint, a paradicsom ára a csillagos égben. Mondj egy helyet, ahol olcsó, azonnal indulok bevásárolni.

2013. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!