Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha rosszul vagyok...

Mit tegyek, ha rosszul vagyok az egészséges ételektől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! az lenne az én gondom, hogy egyszerűen nem vagyok képes megenni az egészséges ételeket. Kiskorom óta rosszul vagyok a zöldségektől, gyümölcsöktől és főzelékektől. Úgy 6 évesen még megettem a banánt és a mandarint de ma már semmit sem eszek. Tudom, hogy ez nem egészséges és változtatnom kéne, de ha csak beleharapok hányingerem lessz tőle vagy akár hányok is. (Elnézést a kifejezésért.)

2013. jún. 18. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
És az azokból készült ételek?
2013. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos azoktól is rosszul leszek.
2013. jún. 19. 14:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze azért megeszem a paradicsom levest, a burgonyafőzeléket és pürét, a borsólevest és főzeléket, de sajnos mostanában ezekhez is ritkán jutok hozzá. Még néha a lekvárokhoz hozzájutok de azokat is csak ritkán eszem.
2013. jún. 19. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nekem a kis tesóm volt ilyen. Mi olyanokat csináltunk, hogy paradicsomleves friss paradicsomból(szóval nem csak a léből) gyümölcsleves különféle gyümölcsökkel(pl fahéjjas-almaleves, vegyes gyümölcsleves és arra csináltunk piritott mandulabelet és rá egy-két tejszínhab) Különféle zöldségleves dúsítva tésztával, májgombóccal(pl a répa, zöldborsó nagyon jó benne, azt láttam írtam is szereted)

Különféle főzelékek amiket már írtál azok jók, de pl a paradicsomos káposzta natur szelettel, vagy zöldbabfőzelék fasírttal. A fasírtot csinálhatod úgy, hogy pl egy kis reszelt sárgarépát vagy céklát teszel hozzá úgy édesebb is lesz és nem is lehet érezni benne, és pl sütheted alufóliában sütőben így egészségesebb, nem szívja be magát olajjal, és forgathatod a húsgolyókat szezámmagba észre sem fogod venni és nagyon finomak.

Paradicsomos húsgombóc, rizottok amiket mindenféle zöldséghel tudsz dúsítani(gomba, répa, kukorica, apróra vágott brokkoli, kukorica) rá petrezselyem, vagy sajtmártás amibe teszel egy kis zöldfűszert. Pörköltek pardaicsom-paprika-hagyma alapon gazdagon. lecsós máj, lecsó tojással (a lecsóba lehet tenni cukkinit, padlizsánt is) Tojásos nokedli fejessalátával. Savanyúságokat szereted? lehet kovászosuborka, káposztasaláta, csalamádé, paradicsom-paprikasalátát is csinálni. Bolognai gombával,paradicsommal, zöldséges tészták, rakottkrumpli tetején hagyma és paradicsomszeletek, melegszendvicsre lehet tenni gombát, paradicsomszeleteket, rántotta alpnak lehet tenni mexikói keveréket, gombát, brokkolit.Pizzára mindenfélét lehte tenni(kukorica, paradicsom, hagyma, brokkoli, gomba stb)

Édes tésztákat lehet csinálni, diós, túrós, mákos, káposztástészta, mákosgubát lehet dúsítani meggyel vagy cseresznyével, almaszeletekkel, túrós és szilvásgombóc almamártással, alma vagy meggyszósz piritott darával.

Gulyásleves vagy babgulyás, frankfurtileves, krumplileves, betyárleves.

2013. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hasonlo a helyzet, én nem vagyok ezektől rosszul, de nem kivánom, nem nagyon eszem őket, vanh 3 napig hurcolok magammal 1almát, most pl 1 banánt és 1 barackot 2 napja tartok a táskámban mondván h majd délelőtt melohelyen megeszem, de vagy nem jut eszembe, vagy nem kivánom vagy éhes se vagyok. a gyümiket nem nagyon szeretem amugy (cseresznye, málna (azt még talán) szőlő stb mert régen sokszor farkasszemet nézett velem egy kis kukac így ezeket hanyagolom, banánt csak azért eszek, mert edzek rendeszeresen és edzés után jol jön, ha túrót eszek azt csak almával tudom megenni, néha megeszem a kopaszbarackot is vagy néha a dinnyét, de tényleg nagyon ritkán, van h a hűtőben megy minden tönkre, zöldségek is, paradicsom, paprika, stb, pedig szivesen ennék egészséges ételeket, jo lenne normálisabban táplálkozni de nem könnyű, sem anyagilag, sem agyilag, sem megszokni, de ha valaki napi 3x elkészitené nekem, és elém tenné lehet sikerülne így étkezni. Szerintem neked inkább pszichológus kéne, mert már tv-ben láttam ilyen kissárcot, aki öklendezett a kajátol és alig evett valamit... mondjuk ő gyerek volt, őt játékosan tanitották meg hogy kell enni.. mondanám h el kéne magadban erösen határoznod h megeszed de tudom h nem így megy, ezért írtam az orvost..
2013. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem tudom, hogy mit fogok csinálni, de nagyon hasznosak a tanácsaitok. Köszönöm.
2013. jún. 20. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!