Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A túró egészséges? Tömegnövelé...

A túró egészséges? Tömegnöveléshez szeretném kiegészítésként hús mellé.

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 20:24
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:

Ami határozottan segíti egy felnőtt ember testtömegének gyarapodását, a sejtek osztódását stb.. mert ugye egy NÖVENDÉK emlős FEJLŐDÉSÉRE van kitalálva, az vajon mennyire lehet egészséges?


Most csak teorikus a kérdés, persze van rá válasz: a tejipar szerint rohadt egészséges, független kutatások és lényegében minden tapasztalat szerint meg kimondottan bajos, de gondold át te magad.


Az a vicc, hogy még a testépítők is tudják, hogy nem iszunk tejet DE a túrót meg a tejsavót nyomják, megideologizálják maguknak hogy ezek mások. :D

2013. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

:-)))))



ugyan már.... :-)

2013. jún. 8. 22:07
 3/55 A kérdező kommentje:

ja, bocs...: UGYAN MÁR!!


:-)

2013. jún. 8. 22:07
 4/55 anonim ***** válasza:

ugyan. akkor miért kérdezed? azt hogy milyen jó a tej gyakorlatilag bármelyik hirdető felületen vagy tv reklámban olvashatod/hallhatod.


gondolná az ember hogy ha már kérdez valaki, akkor kíváncsi a nem hangoztatott dolgokra is. amikkel nem plakátolnak ki városokat. ugyan.

2013. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Tiszteletben tartom mások véleményét.


De a te válaszod is eléggé térítő, csak a másik oldal. Dietetikusoktól olvastam azt, amit olvastam, ők nem érdekeltek a tejiparban? Vagy mégis?:-)

2013. jún. 8. 22:26
 6/55 anonim ***** válasza:

Szerintem az ő véleményük a térítő, én csak leírom azt amit eddig nem olvastál el.


Tisztelt Tihanyi András egészen ismert dietetikus szép karrierrel csak a Danone-nak dolgozik (nem tudom mennyire komolyan, felőlem az is elég ha csak az arcát-nevét adja) nem tudom ez számít-e.


A tejiparnak befolyása van a dietetikus képzésre ugyan úgy, mint a gyógyszeriparnak az orvosi képzésre. Ezt nem tartom meglepőnek vagy hihetetlennek. Én is befolyásolnék sok mindent, ha abból hasznom lenne, ez alapvető viselkedésforma szerintem, kis önérdek képviselet szépen fogalmazva.


Én le tudom írni bárkinek a tej áldásos hatásait (az állítólagosakat) és ismerem a károsakat is. Ütköztethetem a kettőt. Ha dietetikus lennék, nyilván ismertetném mindkettőt, illetve ha nem akarok nagy döntést hárítani a laikusra akkor biztonság végett tartózkodásra intem.


A szakemberek miért nem cselekednek így? Lehet nem tájékozottak egészen? Előfordulhat ez? Hogy egy adott témát egy szakember egyoldalúan vizsgáljon?


Jól írtad, térítő módon írtam a válaszomban. Én megtehetem, nem az a munkám hogy mindenre kiterjedő tanácsot adjak, szimplán a veszélyekre hívtam fel a figyelmedet.


Hogy a szakemberek viszont nem hívják fel a figyelmedet, az kicsit sem gyanús?


Egyébként volt egy vicces sztori, itt ezen a fórumon írt egy dietetikus hölgy vőlegénye.. hát emelt pár szót a menyasszonya nevében a tejfogyasztási szokások ellen is. Szakember véleményét közvetítette, tessék, ilyen is van. Reakció? Hehe, hát visszakeresném.. Hol szerezte a csaj a diplomáját a kínai piacon :D Nagyon nagy volt. Válasz (elképzeltem mint párbeszéd)

'A Semmelweis Egyetemen.. -.-'


Úgyhogy itt inkább a megszokás és jó marketing uralkodik, mindegy hogy bárki mit mond, ami eltér a gyakrabban hangoztatott véleménytől.. akár egy szakember véleménye tér el, akár az enyém (bár szakembernek nem szeretem nevezni magam, mégis ez a terület talán közelebb áll hozzám mint egynéhány dietetikushoz) a ritkábban hangoztatott vélemény lesz a téves az emberek szemében.


Azt nem tudom, hogy ha az emberek többsége láthatóan nincs jól, beteg. Akkor amit a többség gondol, amit a többség tesz/eszik/elhisz az mégis miért ilyen hiteles?

2013. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

És éppen a tejtermékek okozzák a problémát?


Személy szerint a mértékletesség híve vagyok, nem gondolom, hogy a tejtermékek kis mennyiségben problémát okoznának. A sok gyümölcs szintén problémás lehet, ha túlzásba viszed, attól is elhízhatsz..

2013. jún. 8. 22:51
 8/55 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva, hanyagolva a hittérítést és a mai divatos étkezési szokásokra buzdítást, igen, egészséges. Sovány túró legyen, mert a benne lévő zsír rontja a fehérje felszívódását. Kazein van benne, ami lassan bomlik, főleg éjszakára ajánlott, vagy reggel, ha késő délután jutsz el edzeni. Az izmaid nem maradnak fehérje nélkül.
2013. jún. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:

Éppen a tej is.


Miért, éppen az alkoholivás okozna májproblémát?


A mértékletesség elméletével annyi bajt látok csupán, hogy kényelmes dietetikusi kifejezés. Együnk mértékkel.. Csakhogy a testünk számára mi is a mérték egy autoimmun folyamat elindulásához? Mondjuk glutén esetében a pár molekula.

Tej esetében? Fogalmam sincs, egyén kérdése is.


A kazeinnek nem előnye, hogy lassan emésztődő. Ha esztek egy sült oldalast, az is lassan emésztődő és egész éjjel aminosavat fog adni felszívódás közben. Tehát a túró előnye még mindig csupán az olcsósága, meg ugye igen finom (minden tejtermék képes függőséget okozni).


Befigyel a zsírfóbia is, mókás. Egyetlen dolog a tejben amivel nem lenne baj, az a tejzsír. Ez a legdrágább összetevő, ez határozza meg egy tejtermék árát. Ami zsíros - az táplálóbb, de drága. Nézzetek meg egy vajat.


A sovány túró viszont ócsó fehérjeforrásnak számít, csak annyi fehérjére nincs szükségünk, hogy túrót kelljen enni. Tehát ilyen esetben már inkább a semmi.


Meg fura hogy vannak akik komolyan veszik ezt az állandó aminosav bevitelt. Nem tudom hol vagy kin tapasztalták, hogy esti fehérjézés nélkül elkezd mondjuk leépülni az izomzatuk. Nem ellenzem az esti evést, eszem én is DE nem azért mert egyébként reggelre felemészteném a bicepszemet :D

2013. jún. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
Akkor te ne egyél túrót, több marad a normális embereknek, hála az égnek.
2013. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!