Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szódabikarbonát karósítja e...

A szódabikarbonát karósítja e a szervezetünket?

Figyelt kérdés
Apám naponta 3 kiskanál szódabikarbonátot fogyaszt, azzal az ürüggyel hogy jobb lesz tőle az emésztése, nagyon kíváncsi vagyok erre a kérdésre, mert szerintem káros .
2009. okt. 13. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem. A savtúltermelésre ez gyógyszer.
2009. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Azért nem kell túlzásba vinni, mert erősen sós, ami árt a vérnyomás szempontjából. Ha olyan sok a sava, hogy mindennap savlekötőt kell szednie, menjen orvoshoz, aki erre való gyógyszert ír neki, illetve kivizsgálásra is szükség lehet.
2009. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy savtúltengésre gyógyszer, de semmilyen szervet nem károsít , ha túladagolja magát? három kiskanál az szerintem sok ! Mégis egy kémiai anyag !
2009. okt. 13. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:

jaj te. minden anyagy kémiai anyag.


Ez pl a jó öreg natrium hidrogén karbonát. Viszont a sok savra nem jó mert inkább fokozza a savtermelést mint csökkenti. az egyik hozzászóló meg nagyon helyesen írta , hogy nagy natriumbevitel nem tesz jót a vérnyomésnak.


Szerintem édesanyádnál ez amolyan placebo elven hathat.

2009. okt. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az én apám is ezt csinálja,méghozzá jó régóta.Tényleg jó az emésztésre,és nem hallottam még soha ,hogy mennyi lehet a napi mennyiség.Ma olvastam újságban,Sütő Enikő tanácsa,hogy mindennap együnk kiskanál szódabikarbónát,mert lúgosít,és szebb lesz tőle a bőr.

Szerintem jobb,mint a gyógyszerek,valszeg azokban is nagyrészt ez van..

2009. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!