Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért eszik valaki szódabikarb...

Miért eszik valaki szódabikarbónát?

Figyelt kérdés
Munkahelyen láttam, hogy szinte naponta megeszik egy kiskanálnyit. Miért? (Őt nem kérdezem, mert...) És vajon nem marja a torkát?
2011. jún. 6. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
semlegesíti a gyomorsavat
2011. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen semlegesiti a gyomorsavat,en akkor is veszek be ha nem müködik a gyomrom,egy keveset colaval v mas szensavas üditövel.
2011. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És azt honnan lehet érezni, hogy semlegesíteni kell a gyomorsavat? Ezt egy kicsit nem értem. :(
2011. jún. 6. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:
savtúltengés esetén maró érzés van a nyelőcsőben, és gyomortájékon is ,nem kellemes,az biztos.
2011. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elobbiek jol irtak, savtultengesre jo, ugyanis a szodabikarbonas viz lugos.


Hanyas utan is kivalo, mert megnyugtatja a gyomrot, enyhiti a sav maro erzeset a nyelocsoben es a szajat is lehet sz.bikarbonas vizzel oblogetni, hogy semlegesitse a gyomorsavat a szajban, igy az nem marja ki a fogakat. Tudom, h hanyas utan illik fogat mosni, de az nem olyan jo, mint egy jo kis bikarbonas oblites.

2011. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apukám is állandóan azt ette, amikor fájt a gyomra. Aztán én is kipróbáltam és valóban jó. Hányás után is jó, én olyankor fogmosás után azzal szoktam kiöblíteni a szám, torkom.
2011. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát köszi, akkor ma is okosabb lettem! :-)

Eddig csak sütibe (kis mennyiségben) és tisztításhoz használtam, azt gondoltam, hogy fájdalmas lehet lenyelni. :))

2011. jún. 7. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!