Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges az, hogy az átlagos...

Lehetséges az, hogy az átlagostól nagyobb cukormennyiséget igényel a szervezetem?

Figyelt kérdés
Nem vagyok cukorbeteg (remélem) ezt leszögezném. Ha huzamosabb ideig nem fogyasztok édeset, legyen az csoki, vagy akármi más, akkor egy idő után frusztrált és ideges szoktma lenni, de ami még érdekesebb, most hogy jött ez a nagyon meleg múlt héten mentem ki füvet nyírni (már később d.u. 3 után), és nagyon gyengének éreztem magam, pedig ittam elég folyadékot. Olyan gyengeség érzetem volt, hogy úgy éreztem nem kizárt hogy össze fogok rogyni, és alig vna erőm túrni a fűnyírót, olyan nehéznek tűnt minden, még a séta is. Ilyenkor fogok egy kiskanalat és eszem a kristálycukrot, nem 2-3 kiskanállal, annál jóval többel. És lám később jobban lettem, minden a régi. Normális ha ilyet csinálok, és nekem nem veszélyes? Vagy én direkt a nagyobb cukormennyiséget igénylem? Vagy egyszerűen azért vna, mert nagyon édesszájú vagyok?

2013. jún. 25. 23:48
 1/1 anonim ***** válasza:
lehet hogy leesett a vércukor szinted. Például nem reggeliztél, nem ebédeltél. Ha nem eszel a megfelelő időben, akkor a vércukorszint leeshet. Ha nagyon édesszájú vagy, és csökkenteni akarod a cukor bevitelt, akkor lassan csökkentsd, ne egyszerre vond meg a szervezetedet. Finomított cukor helyett egyél több gyümit , mert abban is van cukor. A drasztikus elvonás nem jó.
2013. jún. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!