Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan táplálkozzak szoptatás...

Hogyan táplálkozzak szoptatás alatt, hogy elkezdődjön a súlycsökkenés?

Figyelt kérdés

A kisfiam 16 hónapos és még szopik. Nem hajlandó elfogadni tejet és tápszert sem, én pedig nem akarom elválasztani. Viszont szeretnék lassan fogyni, mert kezd zavarni a súlyfölösleg.

Akármit csinálok nem akar beindulni a fogyás, már elhagytam a kenyeret, a tésztát és társait, erre 4 kg vagyok több, mint pár hete. Majdnem infarktust kaptam. Amikor ráálltam a mérlegre.

Van valami jó tanácsotok számomra?


2013. jún. 25. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:

OFF

Ugyanígy vagyok vele, csak nekem már alig van tejem, és 9,5 hónapos a babám. Abszolút tartalékolásra állt a szervezetem. Végig híztam szoptatás alatt, nem is értem, akik fogynak közben, hogy csinálják.

Úgyhogy engem is érdekelnének a tanácsok.

2013. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne mindkettőtöknek egy kivizsgálás, hogy nem okozott-e a terhesség/szoptatás valami gubancot a szervezetetekben!

Pajzsmirigy, egyéb hormonprobléma...


Közben/utána nem ártana, ha 1-2 hétig kajanaplót vezetnétek.

MINDEN ételt és lehetőleg minél pontosabban fel kellene jegyezni benne (mennyiséget is!).

Víztől eltérő folyadékot is!


A szoptatás mindössze 300-500 kalóriatöbbletet igényel a korábbi kalóriaigényetekhez képest. Sokan ezt jócskán felülbecslik.

2013. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem most volt átfogó pár irigy vizsgálatom, teljesen rendben van.

Csak vizet iszom, naponta 2-2,5 litert, mert nem szeretem az üdítőket. Az étkezési táblázat jó ötlet, meg fogom csinálni.

2013. jún. 26. 00:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy
2013. jún. 26. 00:46
 5/6 anonim válasza:
Sajnos, ahogy a terhességgel, úgy a szoptatással kapcsolatban is rengeteg a tévhit és az általánosítás. Van, akinek nem kerül 300-500 kalóriába a szoptatás, és normális táplálkozás, odafigyelés mellett se indul meg a fogyás, sőt. (saját példa). Én a terhesség alatt 11 kilót híztam, a kórházból hazaérve már csak 2 volt rajtam. De ha a szoptatás alatt nem figyelek NAGYON, akkor rakódtak volna rám rendesen. Igenis lehet fogyózni szoptatás alatt. Persze nem ész nélkül értem, de bizonyos dolgokat teljesen ki kell iktatni, ha eredményt akar látni az ember. Segíteni szeretnék, ezért írom ilyen határozottan. Semmi cukor (mindenben van ugyanis, szóval ha direkt édességet nem is eszik az ember, akkoris kap eleget...), semmi fehérliszt. Rengeteg folyadék, és olyan ételmennyiségek fogyasztása, amik után megmarad a "tudnék még enni" érzés. A sportot kellemes időtöltésnek tartom, de vajmi kevés szerepe van a fogyásban (saját példa). A táplálkozás sokkal fontosabb. Rengeteg diétát reklámoznak az "éhezés nélkül" jelzővel, hát én ezeket nem is veszem komolyan. Nekem mindig az hoz eredményt, ha sokszor korog a gyomrom. Sajnos, ezzel jár. Legalábbis nálam. Én csak bátorítani tudlak titeket, hogy inkább valami drasztikusabb dologban gondolkodjatok. Persze ártani senkinek nem szeretnék.
2013. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, nagyon köszönöm amiket írtál, igen valószínű nekem sem kerül 300-500 kaloriába a szoptatás.

Azt én is észrevettem, hogy a sport csupán egy csepp kiegészítés a táplálkozás mellett, a szülés előtt rengeteget tornáztam, (Rubint Réka, Capuera aerobic) gyönyörűen tönkretettem a térdizületeimet, pedig minden guggolást, kitörést szabályosan végeztem. És persze ez mellett nekem is sokat korgott a gyomrom, mert csak így müködött. Most annyit tudok mozogni, hogy elsétálunk a gyerekekkel 20 percre lévő bevásárló központba. Mindezt térdvédőben, mert különben úgy csuklik össze a térdem, mint a colostok. Próbálkoztam az Udapteval is, de nálam ez a bármit ehetsz, csak nem mindegy, hogy mikor nem működik sajnos, és tényleg nem vagyok nagyétkű.

2013. jún. 26. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!