Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az alábbi étrendben melyik...

Az alábbi étrendben melyik ételek okozhatnak pattanásokat?

Figyelt kérdés

Szóval mindig pattanásos voltam, ezt egészségtelen étrendnek tudtam be, volt olyan nap amikor sütit ettem reggelire, gumicukrot ebédre, jégkrémet vacsorára. 3 hónapja úgy döntöttem, kitisztítom a bőröm, ezért elkezdtem csupa oyan ételeket enni, amik elvileg jót tennének nekem.

Az étrend a következő:

Reggelire teljes kiőrlésű gabonapehely vagy zabkása szójatejjel, mézzel és gyümölcsel + zöldtea

Ebédre általában 1 alma v banán, de van hogy ennyire sincs időm

Vacsorára tonhal, lazac, fehér halrudacskák vagy csirkemell párolt zöldségekkel vagy salátával + 1 csésze zöldtea mézzel.

Amit sütni kell, azt oliva v kókusz olajban sütöm.

Mindennek ellenére a bőröm 3 hónap alatt szinte semmit nem tisztult.

Valaki lát ebben vmi hibát? (én a szójatejre v a túl sok mézre gyanakszom, de kíváncsi lennék mások véleményére)



2013. jún. 28. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A túlzottan megfűszerezted az ételt, az pattanást okozhat.
2013. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy valamilyen ételallergiád van, az is lehet, hogy valamelyik gyümölcstől; de gyulladás, góc is okozhat pattanásokat, ha valahol elrejtve van a szervezetben. Nem árt felkeresni egy bőrgyógyászt.

Egyébként mit iszol a zöld teán kívül? Üdítők is lehetnek pattanásaid.

2013. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Glutén (a gabonapehelyben) és szója.
2013. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem fűszerezek, szinte egyáltalán. Zöldteán kívül csak vizet iszom, 1.5-2 litert naponta. Bőrgyógyásznál is voltam, diane 35-ot írt fel, segített is egy kicsit.

A gyulladás lehet, mert egy ideje gondok vannak a bölcsességfogammal, nem tud kijönni egészen és néha begyullad, de nem mertem eddig elmenni fogorvoshoz:-) De akkor most megnézetem.

Meg akkor a szóját is hanyagolom. Lenne tipp esetleg, hogy lehet-e vmivel helyettesíteni?

Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 29. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:
szójatej helyett: rizstej, zabtej, mandulatej, kókusztej
2013. jún. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:-)
2013. jún. 29. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!