Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi egy sör nagyon káros...

Napi egy sör nagyon káros hosszútávon?

Figyelt kérdés

19F vagyok. Maga az életmódom egészséges, nagyon odafigyelek arra hogy mit eszek, rendszeresen sportolok.


Egy rossz szokásom viszont van: reggeli sör. Nagyon jól esik, szokásommá vált. Nem vagyok függő, mivel elvonási tünet nélkül bírom bármeddig ha nem ihatok, de általában szoktam. Nagyon jól elindítja a napomat, sokkal jobb a hangulatom egész nap ha iszok egyet reggel.


Ha csak napi egyet iszok az mennyire káros?


2013. júl. 7. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Napi egy az nem káros abszolút, sőt egészséges a B-vitaminok és ásványi anyagok miatt. Egyedül azt kell szem előtt tartani, hogy gyógyszerre soha nem szabad inni, még 1 sört sem. -Egy gyógyszerész-
2013. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Node miért pont reggel, nem dolgozol, vagy nem járszmég suliba, mert akkor nem jó alkohollal kezdeni.
2013. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Semmiféle gyógyszert nem szedek, suliba busszal járok, tehát nem vezetek ittasan.


Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 7. 15:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Glutén van benne és megemeli az inzulinszintedet, reggel különösen.


Nem jó szokás, de mihez kellene viszonyítani a károsságát? Beteg társadalomban élsz, mindenki kenyeret és tésztát eszik, meg tejet. Szerintem jobb, mintha tejet innál (bár.. a glutén..).


Ismerd meg miket okoz a glutén, nézd meg mennyi szénhidrátot eszel, mennyire vagy elhízott/mennyire nem vagy, és mérlegelj hogy neked belefér-e.


Ajánlás az, hogy ne férjen bele de lehet ezzel túl száraz lenne az élet.. dönts.

2013. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Többnyire hús zöldség és gyümölcs ami napi szinten megy, tej egyáltalán nem, az ilyen szénhidrátos dolgokat meg ha heti egyszer eszem, akkor sokat mondtam. Szálkás voltam világ életemben. A gluténnek még utána nézek, bár ha a fentiektől is függ, akkor szerintem belefér. Köszi a választ!
2013. júl. 7. 22:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is arra hajlok hogy beleférne, az áldóját!

Koccints majd értem is azaz helyettem, én tegnap este 2 sör után ma nem éppen tökéletes hasi állapottal ébredtem. Úgy látszik nekem nagyon felejtős lesz..

2013. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Majd reggel gondolok rád :)
2013. júl. 7. 23:06
 8/10 xp ali ***** válasza:
Na? Mi lett a sörözéssel? Szerintem egyébként alkoholizmus felé tartottál.
2015. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tavaly óta van heti három nap, mikor reggel vezetnem kell. Ekkor alkoholmentes Drehert iszok, tökéletes az is. Maga a sör a lényeg, nem az alkohol, így az alkoholizmust szerintem kizárhatjuk. Még mindig szigorúan napi egyet iszok, és ha épp nincs rá idő, gond nélkül mellőzni tudom.
2015. júl. 7. 01:13
 10/10 anonim válasza:

"Ha csak napi egyet iszok az mennyire káros?"


Nagyon!!!:) Minimum napi 10-et kellene.

2021. nov. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!