Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida-diéta első két hetében...

Candida-diéta első két hetében miket nem ajánlott enni? Lehet pl. rozs kenyeret, elő-flórás joghurtot enni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mik vannak tiltó listám, miket szabad enni a diéta idején, de az első két hetes szigorú diétába nem tudom pontosan mi fér bele.

2013. júl. 10. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak teljes őrlésű rozskenyér fogyasztható.

[link]

Az élőflórás natúr joghurt szabad

[link]

2013. júl. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:-)
2013. júl. 10. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az ember

HÚS, ZÖLDSÉG kisebb mennyiségben pedig gomba, gyümölcs, olajosmag fogyasztó.


Nem látom benne a rozst.


Ha meg akarsz gyógyulni, akkor nem tolod magadba a cukrot (keményítőt, tehát a rozst sem) sem pedig tejtermékeket. Mert fölöslegesek, mert megbetegítők, és mert már így sem lehetsz fényesen, ha ilyen diéták felől érdeklődsz.


Azt szoktam mondani, hogy ilyenkor jön el az ideje igazi változtatásnak, a táplálkozás komolyan vételének. A candida diéta egy nevetséges gyermeteg játék, köze nincs a komolysághoz.

Méghogy rozskenyér :D Majd háború alatt, úgyse lesz más. Ez éhező kaja, nem az egészséget szolgálja.

2013. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Candidás vagyok és az orvos írta fel a diétát, nem poénból érdeklődöm, nem fogyózni akarok. És úgy tudom rozs kenyér, graham kenyér, teljes kiörlésű dolgok fogyaszthatők + élőflórás joghurt is, csak megakartam érdeklődni, hogy az első 2 hétbe szabad-e ilyeneket enni.
2013. júl. 16. 15:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a választ, de úgy tudom gomba, gyömölcs nem fogyasztható a diéta során.
2013. júl. 16. 15:48
 6/8 anonim válasza:
Szia.En is ugy tudom ,hogy gombat nem szabad fogyasztani, gyumolcsoket pedig csak az elso szakaszan nem lehet enni, nyugodtan ehetsz gyumolcsot a 3.-4. het utan,kiveve a dinnyet.
2013. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Kovetkezeskeppen:

A 'dietat' egy idiota talalta ki (de legalabbis inkompetens orvos aki rakban halt meg.. valyon miert..)


Plusz te sem gondolod at, hogy a rozskenyerrel tomeny kemenyitot ennel, azaz tomeny cukrot. A candidas betegsegeknel nagyon jol tudod ...ugye... hogy nem kene cukrot enni, tehat kemenyitot sem. Tehat rozst sem, buzat sem.. valoban gyumolcsot sem.


De ami az erdekes, hogy sem a rozs, sem a buza nem jo taplalekok, pont azert mert gombas fertozesekre es komolyabb betegsegekre hajlamositan. A gyumolcsokkel alapvetoen nincs ilyen gond, de nem feltetlen kell enni oket..


Tejet, rozst, cukrot soha senkinek nem kellene ennie, de tisztaban vagyok vele hogy eros fuggok vannak es hogy ragaszkodtok az ilyen toltelek 'kajakhoz'. Ahogyan a cukorhoz, izfokozohoz is. Kulonosebben engem ez nem is erdekel, csak ne hangoztasd hogy ugy akarsz a candidozisbol kigyogyulni, hogy kemenyitot eszel.. mondjuk rozst.


Megintcsak ne hangoztasd hogy nem eszel gombat, mert meg a vegen azt hinne val'aki hogy nem vagy ti sztaban azzal milyen gomba okozza a te fertozesedet, es milyen gombak azok amelyeket elfogyasytunk elelmiszerkent (nyilvan a sutoeleszto vagy a csiperke gomba nem patogen..)


Es ugye ezek miatt kell gondolkodni, mert semmi olyat nem irtam amihez egyetemi tudas kellene, sajat kutfobol ne lehetne rajonni, ezert bizom benne hogy amiket irok viszonylag jol erthetoek es elfogadhatok, hiszen meglehetosen logikus dolgok..


Ha ezek utan egy rakban elhunyt orvos taplalkozasi iranymutatasa meg mindig szimpatikus marad akkor en a sajat eletkedvem megorzese vegett csak nevetni fogok, sajnalkozni nem. De a legjobb barataimon is kedvesen nevetnek, ha ilyen magyarazat utan nem zdek elgondolkodni a dolgokon.. :-)


Ugyhogy leginkabb jo ketelkedest es gondolkodast kivanok, utana a gyogyulas es a viszonylag kiemelkedo egeszseg mar abszolut varhato eredmeny :-). Persze ezt is kivanom.

2013. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

kedves kérdés feltevő remélem kapsz majd olyan választ a kérdésedre ami segít én csak annyit mondhatok 12 éve diagnosztizálták nálam a betegséget sajnos mire észrevették nagyon elszaporodott nem sorolom hogy hány féle gyógyszer és kence amit használtam kipróbáltam!semmi sem segített!mígnem úgydöntöttem felhagyok minden a májamat romboló gyógszerrel és életmódot váltok!tudom sokan elitélik (bár azon kivül hogy drága nagyobb okuk nincsen rá)a norbi diétát kezdtem el csinálni 3 hónap után már érezhető volt a javulás kedvben és fizikálisan is nőgyógyászatilag és még plusszban fogytam 14kg!!!!próbáldd meg hiszen ennek az életmódnak a lényege az alacsony szénhidrátfogyasztás és cukor mellőzése!

kedves harművész vagy mi a p..csa te minden hasonló kategóriában észt osztasz de csak levag yfikázuva mindenhol egy rosszindulatú karfiolseggű fotelforradalmár vagy sztem!!!!a tanácsaidat osztogasdd máshol!!!

2014. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!