Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért az "ednos" a legveszélye...

Miért az "ednos" a legveszélyesebb evészavar?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy a legveszélyesebb az evészavarok közül a nem besorolt evészavar. Valaki tudja, hogy miért?

Itt van, hogy miről is van szó, ha valaki nem tudja: [link]



2013. júl. 13. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát már hogyne az lenne a legveszélyesebb? Nem is értem a kérdést...
2013. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon értem a kérdező értetlenségét.
2013. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mármint nem értem, hogy most ez vezsélyesebb még az anorexiánál is? Azért kérdezem, mert erről a betegségről nem hallani sokat...
2013. júl. 13. 16:14
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tűnik veszélyesebbnek. Az anorexiás ugyanúgy halálba éheztetheti magát mint az EDNOS-os.


Olyan furák ezek a dolgok..

2013. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát de az ednos-os beteg mégsem fogy le , hanem végig normál testalkatú marad:/ lehet, hogy azért is vezsélyes, mert nem tűnik fel senkinek és nem kap időben segítséget :/
2013. júl. 14. 10:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem.

A bulimia sem jár nagy és feltűnő fogyással.

Meg kamu hogy az anorexiás majd segítséget kap mert látványosan beteg.

2013. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

# 6 – Ezt megtudom cáfolni egy kitűnő példával, amelynek tanúja voltam néhány hónappal ezelőtt. Egy velem közös csoportban levő lány anorexiás lett és újonc is volt ráadásul, nem gondoltam, hogy valaki foglalkozni fog vele. Viszont kiderült nemsokára, hogy mindenki észrevette a dolgot és végül kapott is segítséget, szerencsére el is fogadta. Elvitték vitamin kezelésre és pszichikai támogatást is nyújtottak neki. Ma már a lány jól van és csontsoványból felhízott egy egészséges testsúlyra.


Amúgy a kérdező jó helyen tapogatózik. Az ednos viszonylag azért a legveszélyesebb evészavar, mert kevert jellegű és ezen a téren ennek a “ sokoldalúság “ –nak súlyos következményei vannak. Nyilván mindegyik evészavarnak súlyos következményei vannak, de az ednos-ban az a különös, hogy megtévesztő.

Tehát adott személy nem sorolandó sem az anorexiások közé, sem a bulimiások közé, ezért nem olyan szembetűnő az, hogy egyáltalán beteg, ergo míg az anorexia és a bulimia határozott problémára mutat, addig az ednos-ban szenvedők inkább “ csak “ furcsa étkezési szokásokat folytató személyekként vannak számon tartva, de mivel ez a rendellenesség nem annyira nyilvánvaló, mint híresebb társai, ezért az adott ednos-os személy nem kap segítséget, nem kap támogatást, de sokszor még saját maga sem tud arról, hogy egyáltalán gond van vele.

2013. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazad van!

Én meg könnyelműen sarkítva fogalmaztam, szerencse hogy vannak jó példák, lehetne több is.

Az elmúlt 1-2 hétben mintegy lesokkolt néhány csontvékony nő látványa az utcán.

2013. júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, valószínűleg nekem is ednos-om van és szeretnék segítséget, csak nem igazán tudom, hogy honnan kaphatnám ezt meg :)
2013. júl. 15. 11:09
 10/12 anonim ***** válasza:
2013. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!