Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hétvégente egy üveg bor...

Hétvégente egy üveg bor árthat hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kb. 23 éves korom óta 1-2 hetente megittam eddig haverokkal 1-2l bort. Most 28 leszek lassan, és arra gondoltam ezt a mennyiséget durván le kéne vinnem a felére. Hétvégente 1 üveg borra, azaz max. 7-8 decire.

Ilyen mennyiség úgy, hogy a hét többi napján alkoholt nem iszom, és megiszom mondjuk ezt a mennyiséget 3-4 óra leforgása alatt, ártalmas lehet hosszabb távon?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. júl. 16. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

lehet,h furcsa,amit írok,de napi 2-3 dl jó minőségű,ha lehet vörösbor fogyasztása kifejezetten ajánlott. Segít megelőzni a szí-,érrendszeri betegségek kialakulását.

Ez olyannyira igaz,h a szívműtött betegeknek a műtét után adnak egy leírást,h mit szabad,illetve nem szabad csinálniuk. Ebben le van írva,h ajánlott étkezések után 1-1 dl vörösbor fogyasztása. Ha normál mennyiséget tartasz,nem lesz tőle semmi bajod,hosszabb távon sem.

Persze ne tablettásat igyál :)

2013. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, és a heti ez a mennyiség vörösborból már sok lenne az 1 üveg hétvégente egy nap? :)
2013. júl. 16. 14:54
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Ez egyszerre rengeteg, igen ez már káros hatással lehet a szervezetedre, máj, agy, gyomor, stb. megsínyli. Szerintem ha rendszeresen, mindig ugyanazokban a helyzetekben, tehát hétvégén barátokkal iszol, az már függőség, vajon kibírnád-e néha, hogy üdítőt iszol ilyenkor?
2013. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más az "érzékenysége",de napi 7 dl-1 liter már káros lehet. ha nem fontos ne hetente tedd,kicsit ritkábban :)
2013. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jól gondoltad!

Egy napi maximum, ami nem árt: nőnek 2, férfinak 4 egység. Ez független attól, hogy máskor nem iszol. Borból 1,5 dl az egységnyi, tehát kb 6 decire kellene mérsékelned.

2013. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát remélem 5 év alatt nem sokat sínylettem meg ebből. Akkor itt az ideje ezen változtatni, és max. 4 deci bort kb. hetente 1x meginni, vagy végleg leállni vele. :)

Szerintem az is menne.


Köszönöm a válaszokat! :)

2013. júl. 16. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Napi 3 dl belefér. Az a lényeg,h ne egy nap alatt idd meg a heti 2 litert:)
2013. júl. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Igen. Alkoholizmushoz vezet. A hétvégenkénti haverokkal való rendszeres iszogatás az ún. társasági ivásba tartozik, ami az alkoholizmus egyik előfutára lehet (és általában az is).


A mennyiséget vidd le max. napi egy pohárnyi borra. Az iszogató haverokkal pedig lassan kezddd el felszámolni a kapcsolatot (az ilyen "haverok" gyakran rántják bele a másikat az ivászatba), és keress helyettük olyanokat, akik nem így élnek.


Az egészséges, és nem ártalmas, pláne, ha nagyon jó minőségű vörösbort iszol (antioxidáns és vérképző hatása van).

2013. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ. :)
2013. szept. 24. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!