Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit szoktatok enni-inni...

Mit szoktatok enni-inni reggel energiabombaként? A kávé (sok tejjel) vagy a csoki + tea egészségesebb? Kérdem főleg szellemi munkát végző emberektől és nem csak .

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Zsírt és zöldségeket.


A koffein csak élénkít, a tej és a cukor (a csokiban) teljesen tönkreba.s.sza az ember energiaszintjét néhány óra alatt.

2013. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%

Semmit. Talán hihetetlenül hangzik, de valóban ez a legjobb.

Sok vizet, szénsavmentes ásványvizet kell inni.

Amikor a vizsgáimra készültem...sosem ettem, viszont rengeteg vizet ittam, amivel láthatóan javult a teljesítményem. Az első pár napban fordul elő éhségérzet, utána a szervezet hozzászokik. Nem ártalmas egyáltalán, nem szabad megvárni a farkaséhséget, de jobb későbbre halasztani a reggeli étkezések időpontját, személyes véleményem szerint: kb. 12-kor ideális.

A szervezet van mit felhasználjon, s jobban emészt, ha hagyunk neki rá időt:) Mellesleg a szervezet nem tud a feladatra kellőképp összpontosítani, ha közben megterheli az emésztés... s ezek az ételek nagyon megterhelik. Reggelire friss, érett gyümölcsöt ajánlanék.

Nem kapálózásból mondikálok itt:D sokat olvastam az egészséges étkezés kapcsán, s tapasztalatból beszélek, s szeretnék segítnei:)

2013. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!