Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek! Ti mennyire...

Cukorbetegek! Ti mennyire számolgatjátok a szénhidrátot?

Figyelt kérdés
én őszintén megvallva nem nagyon szoktam, mert én meg sem bírok enni annyit legtöbbször amennyit kéne... illetve rá sem tudok állni arra, hogy számolgassak (kb 3 hónapja derült ki, hogy cukorbeteg vagyok)

2013. aug. 2. 14:33
 1/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Nem bírsz annyit enni? Ha egy 160 CH-s diétáról beszélünk, annyi rögtön megvan 32 deka kenyérrel. Ennyit egy ovodás is megeszik. Hogy-hogy meg sem bírod enni.
2013. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. vagy 2. típusú derült ki?


Én 10+ éve vagyok 1.típusú cukorbeteg, nekem muszáj számolgatni mert ahhoz mérten adom az inzulint. Ha elszámolom magam korrigálni kell folyamatosan, az meg kellemetlen érzés.

2013. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es, de ugye nekem meghatározott mennyiségű inzulint kell adnom, próbálgatom h kevesebbet adok, ahhoz mérten mennyit tudok megenni, de hát nem igzán találom el soha. nem nem tudok enni, nem szoktam nagy adagokat enni, 170 magas vagyok és 50 kiló és most ilyen melegben pláne nem bírok enni... :/ próbálom pótolgati cukros üdítővel, pár falat sütivel, ami épp van, de nem megy sajnos
2013. aug. 2. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:

-Az orvosoddal konzultálj, érteni fogja a dolgot és megmondja mnnyivel adj kevesebbet most, mit egyél.


-Ahhoz hogy mi tudjunk(próbálhassunk) többet segíteni, szükséges az inzulin típusa(i), mennyisége, illetve az életkorod.

2013. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

18 éves lány vagyok, reggel rapid 10, ebéd rapid 6, vacsi rapid 9, lefekvés bázis 8

reggelire 40 gramm szénhidrát, ebédre 50, vacsi 40, illetve kisétkezésekre 20 gramm

2013. aug. 2. 15:51
 6/7 anonim ***** válasza:

(Nekem ez elég kevésnek tűnik, nehogy elfogyj teljesen:)


Rapidból lehet kicsit kevesebbet adni kevesebb szénhidráthoz, nem borul fel tőle a rendszer. Számolgatni viszont muszáj, de (megnyugatásul) ha nagyon belejössz pár év múlva, fejből meg tudod saccolni a szénhidrátokat.

2013. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
próbálok hízni, de nem tudok sajnos :( de édesapám is ilyan alkatú, úgyhogy ezért lehet
2013. aug. 2. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!