Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon sokat fogytam! Eleve...

Nagyon sokat fogytam! Eleve vékony voltam, de most még vékonyabb. Mitől tudnám visszahízni? 14/L

Figyelt kérdés

Ázsiában nyaraltunk 3 hetet. A szüleink mondták, hogy ott nagyon egészségesen táplálkoznak, így a húgommal az indulás előtti reggelen megmértük magunkat és felírtuk. 53 kg voltam. Rendesen ettem Ázsiában, imádtam az ottani kajákat, rengeteg gyümölcs shake-et ittunk, ami ugye sok cukor stb... Aztán hazajöttünk, megmértük magunkat, én pedig 47,6 kg voltam.

Eleve vékony vagyok, de most eléggé meglátszódik, hogy fogytam, pedig bőségesen ettem!

Ezután lementünk egy hétre Balatonra, ráadásul nagymamával. Anyu örült is, hogy a Nagyi pikk-pakk vissza hízlal a sok sütivel, de nem. Mire hazaértünk újabb mínusz 2kg. Pedig a zsíros lángostól, a nagyi sütijéig mindent ettünk. Azóta eltelt egy hét. Tartom a lefogyott súlyomat. Voltunk orvosnál, de ő sem tudott konkrét okot mondani. Valaki akivel hasonló volt? Esetleg tanács?

14/L



2013. aug. 2. 20:47
 1/5 anonim válasza:
Egyél jó sok szénhidrátot (tészta, csoki, édességek, kenyér, pizza, süti stb.) és sok húst. Nem tudom, hogy segít-e, de közben csinálhatnál erősítő-alakformáló gyakorlatokat, mert akkor formásodsz is és felszedsz egy kis izmot, az izom pedig nehezebb a zsírnál. Nem tudom h mennyire vagy hízásra hajlamos, vagy a szerencsésebb eset vagy, akire csak nagyon nehezen szaladnak fel a kilók, de az alkattól függ, hogy mennyi idő alatt szeded vissza azt, ami lejött. Hetekig is eltarthat.
2013. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
amúgy hány centi vagy? ne edd már össze magad minden sz*rral. egyél egészségesen gyümölcsöt húst zöldséget és sportolj. akár édességet is keveset ha kívánod de ne nyomd le magadba erőszakkal hogy "most híznom kell". ha valami bajod lenne ami miatt fogysz úgyse segítene az sem és csak hájat szedsz fel.
2013. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne egyél egészségtelenül, ebben osztom az előttem válaszoló véleményét.


Formásodni lehet anélkül is, hogy mindenféle vackot kelljen összeenni, ráadásul a rossz szokások könnyen megmaradnak és majd 20 évesen nézheted amint esetleg felszalad rád mindaz a plusz, amit a sütik és a többi nyalánkságok az évek során rád pakolnak. Ugyanis nem minden hízási folyamat valósul meg közvetlenül kamaszkorban, van az úgymond “ rejtett hízás “ is, amely majd a későbbiekben fog csak visszaütni.


Ismerek számos személyt, aki panaszkodott arról, hogy egész nap eszik és mégsem hízik, aztán az évek során elkezdtek felszaladni mindazok a kilók, amíg addig annyira “ hiányoztak “ és 25-30 éves korára már úgy nézett ki az illető, mint aki már 5 gyereket szült volna. Csakhogy ekkor már nem tudnak sokan leállni, mert az egészségtelen és rendszertelen táplálkozás szokássá válik, amiről aztán nehéz leszokni és nem is érdemes rászokni.


A legjobb módja annak, hogy formásodjál és erősödjél az az, hogy elsősorban építsd be a rendszeres testmozgást az életedbe, ez izmosítani fog és ezáltal lényegesen megváltozik a külsőd. Másodsorban táplálkozz bőségesen, de minőségi táplálékot fogyassz: hús, gyümölcs, zöldség, magvak, hal, olajok, zsírok – ezek mind szóba jöhetnek és ha megfelelően fogyasztod őket, akkor megfogják hozni a kívánt eredményt.

2013. aug. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

170 cm

Nem eszek egészségtelenül, a ˝zsíros lángossal˝ csak azt akartam hangsúlyozni, hogy abszolút nem vagyok se anorexiás se semmi, normálisan eszek.

Azt kifelejtettem, hogy az orvos javasolt egy étrendet, anyu azt főzi, valószínűleg ennek a segítségével tartom a súlyomat.

A rendszeres testmozgás alap. Tornázok (szerrel), valamint komolyabb szinten kézilabdázok, így van edzésterv egész nyárra, amit becsületesen csinálok. Tehát a rendszeres mozgás pipa.

Köszönöm az eddigi válaszokat

2013. aug. 3. 10:10
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, és nem vagyok hízásra hajlamos. Szerencsésebb vagyok ebből a szempontból.

A sportolás miatt egészségtelen kajákat nem eszek. Szóval a szénsavas üdítőket nem iszok, semmi chips, semmi csoki, a gyors kajáldákat nem szeretem, anyum meg mindig is az egészséges táplálkozás híve volt, szóval...

2013. aug. 3. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!