Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, hogy le fogyak?

Mit tegyek, hogy le fogyak?

Figyelt kérdés
nagyon kicsi vagyok 145 centi és 45 kg ! szeretnék legalább 34 lenni szóval kb 10 kg a célom ! nektek van valami jó ötletetek hogy sulijig le fogyak?

2013. aug. 11. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes lenne ilyen rövid idő alatt 10 kg-ot fogyni. Ráadásul hamar vissza is szednéd. Fokozatosan, életmód váltással lehet a legjobb eredményeket elérni. Kevés szénhidrátot kell enni sok zöldség gyümölcs, sok folyadék, csokik, cukrokat nem szabad egyáltalán. Egészségesen kell táplálkozni. Kevesebb tészta, üdítők elhagyása, gyors-ételek elhagyása, azonban ami a legfontosabb a mozgás! Heti legalább 3-4x 1 óra. Semmiképpen ne kezdj el koplalni. Főleg, hogy még fiatal vagy. Csak okosan
2013. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

miért lenne veszélyes ? amúgy nagyon köszi , hogy írtál !

Én nem arra gondoltam , hogy koplalok itthon soha nincs édesség ,csoki,csipsz,vagy valami más mert anyukám a BIO híve ezért nem vesz ilyeneket ! én inkáb valami sportra gondoltam ! Most arra tértem , hogy minden reggel és este futok az uctákban a kutyámal ! Meg amúgy a felülés segít? abban , hogy a hasam izmosabb és "vékonyabb" legyen ?

2013. aug. 11. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:

A gyors fogyás alatt (igen komoly kalóriamegvonás esetén) fokozott víz-, zsír- és izomszövet-veszteség áll be, ami csökkenti az anyagcsere hatásfokát. Így a szervezet egyre kevesebb kalóriával is beéri, illetve megnő a testzsír aránya, és 2-es típusú cukorbetegséget idézhet elő.


Nem szabad a napi tápanyagbevitelt 1200 kalória alá csökkentened. Ellenkező esetben tápanyaghiányos állapottal, gyenge teljesítőképességgel és folytonos éhségérzettel kell szembenézned. Nem szabad elfelejtened, hogy a gyors fogyás leginkább izomveszteség formájában jelentkezik, amit ha visszaszedsz, az általában zsír formájában fog bekövetkezni. Így rosszabbul járhatsz, mint amilyen a kiindulási állapotod volt. A zsír nem igényel többlet energiát, ezért a szervezet anyagcseréje takaréklángon éghet, ami nem megfelelő egy fiatal, fejlődésben lévő szervezet számára. (forrás: kamaszpanasz.hu)

A mozgás nagyon jó ötlet. A futás nagyon jó é igen a felülésektől hasizom gyakorlatoktól karcsúbb leszel :) Fontos, hogy a mozgást sem szabad túlzásba vinni. Be kell előtte melegíteni stb, nehogy sérülés legyen a vége és a szervezetet fokozatosan kell hozzászoktatni. :)

2013. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. aug. 11. 17:06
 5/9 A kérdező kommentje:
vann még valami ehez hasonló mozgás ami segítene?
2013. aug. 11. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg alakformáló torna van, ezek mind nagyon jók. Szerintem neten is találsz belőle. Ezenkívül biciklizés, görkorcsolya(ha tudsz), kangoo :)
2013. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki nem eszik hozzáadott cukrot, lisztet, tejet, fölösleges keményítőt az lefogy az ideális súlyára - de nem lesz kórosan vékony.
2013. aug. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
imádok görkorizni és barátnőmel sokat biciglizek ! köszi a válaszokat
2013. aug. 11. 17:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy látszik az imádás eddig kevés volt.


Mivel úgy 80-90%-ban a fogyás táplálkozáson múlik.. Az edzésnek funkcionális szerepe lenne..


Mondjuk hogy jól szórakozol.. De az sem ártana ha fejlesztő hatású lenne, erősítene.. segítené a tested működését. Ezekre nem jó egy kis görkorizás, az csak szórakozás (nyilván jobb szórakozás mint a tv-nézés).

2013. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!