Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik a jobb? Ha este 6 után...

Melyik a jobb? Ha este 6 után nem eszek, éhesen fekszek le, és reggel sokat eszek, vagy ha eszek vacsorára valamit, és reggelire nem annyira sokat?

Figyelt kérdés
Az se jó,ha este eszek,de az se jó,ha rendszertelenül,egyszerre sokat. De ha este nem eszek,reggel nagyon éhes vagyok. Egészség és fogyókúra szempontjából melyik a jobb?

2013. aug. 13. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a normális, hogy ha éhes vagyok, akkor eszem... Akár éjjel 1-kor is, bár az extrém ritka :D De inkább, mint éhesen lefeküdni... Reggel semmiképpen nem eszem sokat, bármilyen is volt az előző estém. Nem vagyunk egyformák és nem is kell, hogy mindenki ugyanúgy reggelizzen.
2013. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én este jó sokat eszem, viszont nem reggelizem. Állítólag ez a legrosszabb, ahogy én csinálom. Azt mondják, hogy minél többször kell keveset enni. Ez szerintem nem igaz. Ha így lenne, egész nap nyámmogna az ember, de sosem tudna böfögni egy rendeset.
2013. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Este ne egyél már sokat, ha 6 után éhes vagyok, én gyümölcsöt szoktam enni, most itt a szezon. Ha teleeszed magadat, a test nem tud koncentrálni az alvásra. Reggelizni pedig rendesen kell, mert ezzel indítod a napi energiaforgalmadat. Szóval este ne edd magad degeszre, de reggel egyél bőséggel.
2013. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már rég meghaladott nézet, hogy nem szabad 6 után enni, főleg úgy, hogy farkas éhesen fekszel le, ha rendszeresen csinálod ráadásul bekavarhat a vércukorszintednek is és baj is lehet belőle.

Nyilván 8 kor nem pizzát kell enni és pörköltet, de egy kis fehér hús, joghurt, gyümölcs simán mehet.

2013. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sokáig nem eszel, akkor a következő étkezéssel lesokkolod a szervezetet, azonnal elkezdi raktározni, amit kap. Jobb rendszert tartva, többször keveset enni, de a 6 órás határ hülyeség, minden a napirendeden múlik, csak kb. két órával lefekvés előtt már ne pakold tele magad. Ha éjjel kettőkor szoktál lefeküdni, nyugodtan egyél hatkor. Egyébként minden szempontból az a legjobb, ha eszel, amikor éhes vagy, és mellé rendesen sportolsz.
2013. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

oké,köszönöm:) akkor keveset fogok vacsizni.

ismerősöm mondta,hogy úgy fogyott le,hogy este nem evett,de én nem szeretek koplalni meg ha nem vacsizok,nem tudom megálnni,hogy reggel teletömjem magam. Mozogni mozgok.

2013. aug. 13. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Helyes, a koplalás nem vezet eredményre, mert a szervezet olyankor vészüzemmódba kapcsol, és ha hébe-hóba táplálékhoz jut, akkor azonnal raktároz, mert nem tudja, hogy mikor jön a következő adag. Rövidtávon lehet vele fogyni, de annál gyorsabban jön vissza, kamatostól.
2013. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!