Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz-e, és ha igen, miért és...

Igaz-e, és ha igen, miért és mire vonatkozik pontosan, hogy diótól, mandulától és más hasonlóktól (pontosan miktől is? ) kisebesedhet a szánk vagy pattanás alakulhat ki a nyelven vagy a szájban?

Figyelt kérdés
Rémlik, hogy mintha régen több embertől is hallottam volna ezt, de nem emlékszem pontosan és nem is találtam rá magyarázatot a neten, viszont az utóbbi időben nekem kategorikusan mindig akkor lett valami bibi a számban vagy a nyelvemen, amikor diót vagy mandulát ettem (oké, nem egy-egy szemet, de nem is fél kilóval, olyan 8-10 darabot kb.). Szóval van-e összefüggés (vagy netán véletlen? Nem hiszem...), és ha igen, mitől alakul ki, és a dión és a mandulán kívül még mitől?

2013. aug. 18. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!


A nyers diótól és más olajos magtól lehet sebes (ótvaros) a fejbőröd, arcod, szád. Ezért kell szárítani, pörkölni az olajos magvakat, de még akkor sem eheted magad velük tele. Nekem ezt tanították régen, nem tudom mennyi a valóságalapja, de nem is szeretném kipróbálni, az az igazság! De igazság szerint, nem is szokott az ember azokból olyan sokat enni, hogy bajt okozzanak.


Dió, mogyoró, mandula, napraforgó, és minden ilyen.


Ha szárítva van, és úgy eszel belőle sokat, akkor meg hasmenésed lesz.

2013. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nyers=frissen leszedett.
2013. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!