Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Multivitamint mindennap...

Multivitamint mindennap érdemes fogyasztani, vagy inkább csak kúraszerüen?

Figyelt kérdés
Nö vagyok, rendszeresen sportolok, es kiegyensúlyozottan táplálkozom.

2013. aug. 24. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én több dokit is megkérdeztem, mind azt mondta, fölösleges ilyen készítményeket szedni, egyedül az ascorbin sav amit ajánlanak.
2013. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bezzeg gyogyszert azt kell szedni.. azt biztos meleg szivvel ajanljak. En amiota szedek vitamint, sokkal jobban erzem magam a boromben, es a pms tuneteim is nagy reszben csokkentek. Szal en inkabb a testem reakciojara hallgatok. Manapsag ha csak kajabol akarod bevinni az osszes vitamint rengeteget kene enned, akkor meg meghiznal.


Ha valaki arra tud valaszolni hogy amit kerdeztem, megkoszonnem.

2013. aug. 24. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Mo.-n nincs kereskedelmi forgalomban jó minőségű multivitamin, és kész, ez az igazság. (Bérest felejtsd el, Lenkeit is, meg a többi szart is.) Külfödről kell megrendelni. Ez pl. elég jónak számít:


[link]


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha kiismerted a vitaminok, ásványi anyagok világát, akkor magadnak is összállíthatod a szükséges adagot különböző, akár Mo.-on is beszerhető készítményekből.


Én pl. a


- C vitamint por formájában szedem, napi 4 grammot, továbbá

- B-komplexet (a Vitakinges B-50-et)

- D vitamint 5000 NE

- E-komplexet, kevert természetes tokoferolokkal (ez fontos, mert az alfa-tokoferol önmagában nem olyan jó).


Ásványi anyagok közül a Magnézium a legfontosabb, Mg-citrát formájában, napi 500 mg-ot szedek. Kalciumpótlásra minden ellenkező híreszteléssel szemben nincs szükség, van elég a kajában.

2013. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Nem Magyarorszagon elek. Mar megvan a vitamin amit szedek, es be is valt. Viszont nem tudom, hogy lehet ezt allandoan, vagy kell neha szunet .Te no vagy avagy ferfi?
2013. aug. 24. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet állandóan, ha a pénztárcád engedi. Ártani nem fog. Én férfi vagyok.


A nőknek fontos a vaspótlás, mert a havi vérzés miatt több vasat vesztenek. Továbbá sokkal több pajzsmirigybeteg van köztük, ezért a jódpótlás is lényeges lehet, de ezzel csak óvatosan, csak a hormonszintek (TSH, anti-TPO stb) mérése után lehet valamit mondani. A pajzsmirigyet azért említem, mert a rendellenes működésének óriási hatása van az általános közérzetre.

2013. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Te amugy egeszsegugyben dolgozol vagy ilyesmi? Mit szolsz az elso kommentelo valaszahoz?
2013. aug. 24. 13:38
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem dolgozom az egészségügyben, csak kiművelődtem ebben a témában főleg Szendi Gábor hatására. Itt ír hasznos dolgokat:


[link]


Természetesen nem értek egyet az első hozzászólóval. A hivatalos vitamin ajánlás (RDA) mindig csak valamiféle kiátlagolt minimális mennyiséget jelent (ami biztosítja, hogy éppen ne legyenek még hiánytüneteid), ettől sokkal többre is szüksége lehet a szervezetnek életkortól, nemtől, életmódtól, táplálkozástól függően. Az óriási környezeti terhelés (peszticidek, kipufogógázok, vegyszerek stb.) is növelik ezt a mennyiséget.

2013. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!