Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kenjek a zsömlémre/kenyere...

Mit kenjek a zsömlémre/kenyeremre?

Figyelt kérdés

Szendvicset szoktam csinálni, ha suliba megyek, amibe ugyebár kellene valami kenhető "anyag", hogy ne legyen olyan száraz.

A lényeg az, hogy egészséges legyen.

Ketchup kilőve cukor miatt, valamint majonéz szintén.

Maradt a margarin, de arról sok rosszat olvastam, hogy egészségtelen.

Tehát milyen kenő anyagot használhatnék, ami nem káros és nem is hízlal?



2013. aug. 27. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Márkázott vaj a legjobb.
2013. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a mustárt nem szeretem.
2013. aug. 27. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:
előszöris van cukormentes ketchup. A másik kenhetsz rá sajtkrémet, vajkrémet, tea vajat. mondjuk nekem ketchuppel vagy mustárral eszembe sem jutna megkenni egy kenyeret.
2013. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja és ami a legfontosabb ah egészségesen akarsz táplálkozni hogy ne egyél fehér lisztből készült termékeket, se sima kifli se sima zsemle, se sima kenyér. Teljes kiörlésű termékeket fogyassz.
2013. aug. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, teljes kiörlésű dolgokat eszem, már csak valami egészséges kenőanyag kellene rá :)
2013. aug. 27. 15:54
 6/10 Sowilo ***** válasza:

Azt hiszik az emberek, hogy a teljes kiőrlésű termékek jobbak. Közben meg annyi a különbség, hogy egy kicsivel alacsonyabb a GI. Ugyanúgy teljesen haszontalan szénhidrát, és ugyanúgy glutén van benne.


Én esténként sütök magamnak valami sovány húst, tolok mellé zöldségeket, és kis dobozban reggel elpakolom. Sokkal jobb megoldás.


Milyen kenőanyag van, ami nem káros? Hirtelen az olivaolaj jutott eszembe. Ha magában nem szereted, áztass bele 1-2 hétre valami fűszert.

2013. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TwiceAsNice válasza:

Készíthetsz magadnak is "házi" ketchupot, most még olcsó a paradicsom.

Kis mennyiséget passzírozol, sózod, és befőzöd majorannával és bazsalikommal.

2013. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Padlizsánkrém, tofu krém zöldséggel, cukkini krém, brokkolis-gombás krém,mozzarellás padlizsán, tökfasírt, túrós- vajas, vag juhtúrós-vajas krém, stb.
2013. aug. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tojáskrém

körözött

petrezselymes túrókrém

mézes túrókrém

húskrém

sajtkrém

lekvár

mogyorókrém

2013. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vaj
2013. szept. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!