Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem szedek túl sok étrendkiegé...

Nem szedek túl sok étrendkiegészítőt, illetve vitamint? VitaKing termékekről van szó.

Figyelt kérdés

Összegyűjtöttem miből mennyit szedek naponta 14 évesen. Kondizás óta kezdtem el ezeket szedni.

Vitaking termékek:

MEGA1, CalMag, Supreme C-500 Complex, Omega-3 Fish Oil, Iron All.


Kalcium: 200mg

Magnézium: 175mg

D-vitamin: 1200NE

A vitamin: 5000NE

C vitamin: 1317mg

D3 vitamin: 400NE

E vitamin: 30NE

B1 vitamin: 26,5mg

B2 vitamin: 28mg

B3 vitamin: 50,5mg

B6 vitamin: 25mg

Halolaj: 1200mg ebből: EPA:216mg,DMA:144mg,Omega3:408mg

Folsav: 411mg

Vitamin B12: 50mg

PABA: 50mg

Inozitol: 15mg

Kolin: 15mg

Biotin: 50mg

Pantonénsav: 50mg

Vas: 48mg

Foszfor: 23mg

Jód: 150mcg

Cink: 15mg

Szelén: 25mcg

Réz: 2000mcg

Mangán: 5mg

Króm: 100mcg

Molibdén: 15mcg



2013. szept. 1. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Az "A" vitamint AZONNAL fejezd be! Csak kúraszerűen legfeljebb évente kátszer szabadna szedni és jóval kisebb adagban. [link]
2013. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az "itt" klikk alatt pontos választ kapsz! [link]
2013. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, az A és D vitaminokkal mától jobban vigyázok.
2013. szept. 1. 15:00
 4/5 anonim ***** válasza:

A napi ajánlott mennyiséget (RDA) a gyógyszergyárak közvetve kreálták, a Tisztiorvosi Szolgálattal és egyéb szervezetekkel karöltve. Semmi köze nincs a valósághoz.

A gyógyszergyárak célja, hogy minél több legyen a beteg ember, mert ha egészségesek vagyunk, akkor nem fogy a gyógyszer. A fegyverek után a gyógyszeripar a legjövedelmezőbb iparág, dollármilliárdok származnak belőle.


Azért határoztak meg nevetségesen alacsony ajánlott mennyiséget a vitaminokból, mert ha mindenki szedne a szükségletének megfelelő mennyiségű vitamint, nyomelemet, ásványi anyagot, akkor nem lenne szükségünk gyógyszerre, és ők csődbe mennének.


Bátran szedjed a vitaminokat.

És mindig a tényekre, a számokra alapozva formáljál véleményt, mert azok a vitaminok mellett szólnak. :)

2013. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Julie S ***** válasza:

Szerintem a kalciumot nem kéne külön pótolni. A-vitamin helyett talán jobb a béta-karotin. A D-vitamin adagot télen akár emelheted is. E-vitamint ne csak alfa-tokoferol formájában szedj (hanem vegyesen).

Csak ennyi a megjegyzésem. De tudom, hogy multivitaminban nehéz olyat találni, ami mindig minden szempontnak megfelel...

2013. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!