Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kell a házi készítésű...

Hogyan kell a házi készítésű kenyér szénhidráttartalmát kiszámítani?

Figyelt kérdés
Ha megnézek egy ételkalkulátort, ott meg van adva, hogy pl. a tk liszt 73 g Ch, a tk kenyér pedig 41. Az hogy lett kiszámolva?
2013. szept. 15. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Megnézed mennyi anyagot teszel bele.. és ennyi.

A kész kenyér tele van levegővel, más összetevőkkel pl. vízzel.


De aki odafigyel a szénhidrát bevitelére, az nem nagyon eszik kenyeret, tömény keményítőt elvileg...

2013. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nekem így nem igazán jött ki valós adat. Leginkább maglisztekből áll a kenyerem (ami elvileg nem sok szénhidrát), mégis a végeredmény azt mutatja, hogy kb annyi benne a CH mint a tk kenyérben. Pedig minden összetevőt beleszámoltam.
2013. szept. 15. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

írd le miből mennyit tettél bele.


A maglisztekben egyébként lehet viszonylag sok ch, csak esetleg több a rost. De a magliszt kenyerek sem a fogyás igazi titkai, hogy úgy mondjam.

2013. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lisztmennyiséget lemérni és számolni. Vagy, ha jól tudom úgyis lehet számítani, hogy pl. leszelsz egy szelet kenyeret, azt megméred és annak a fele lesz a ch mennyiség.Én így csinálom.
2013. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!