Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a tej megfájdítja a gyomrom...

Ha a tej megfájdítja a gyomrom, de nem vagyok se tejérzékeny, se tejcukorérzékeny, akkor valami tartósító szer okozza?

Figyelt kérdés

Szóval se tejcukor, se tejfehérje érzékeny nem vagyok, mégis a tej megfájdítja a gyomromat. Konkrét hasmenést nem okoz, de kellemetlen fájdalom/görcs alakul ki még aznap vagy másnapra és puffadás.


Ezt kíséri sűrű gázmozgás (szellentés) és viszonylag többszöri alkalom a WC-n. Ugyanakkor nem mondható hasmenésnek az állaga miatt.


Próbáltunk rájönni a háziorvosommal, de szinte nem jutottunk semmire.


2013. szept. 15. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Maga a tej okozza. Sokan nem hiszik el,de a tej nem való felnőtt embernek. Sok bizonytalan hasi panaszt a tej okoz,csak nem szoktak gondolni rá.
2013. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A puffadás és gázképződés egyértelműen az elégtelen tejcukorfelszívódásnak a következménye, hidrogénkilégzési teszt volt?
2013. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

minden teszt volt, ami tejjel kapcsolatos.


gépbe fújtam 15 percenként stb. se tejcukorral se tejfehérjével nincs bajom.


pénteken volt, hogy megkívántam a házi kakaót, este komoly görcseim voltak, szombat normális, vasárnap meg már éreztem hogy emésztéssel van gondom. Ma a kaját se nagyon kívánom. Péksütit eszek csak.

2013. szept. 16. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Felszívódási zavar is okozhat ilyet, amit nem bírsz megemészteni azt hagyd ki az étrendedből.
2013. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!