Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Te szedel D vitamint? ...

Te szedel D vitamint? Tízből kilenc magyar szenved D-vitamin hiányban a tél végén

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem szedem, pár éve még azt mondták, hogy veszélyes lehet.

"Túladagolás

D-vitamin túladagolásnál általános mérgezési tünetek jelentkezhetnek: gyenge étvágy, hányinger, hányás, fokozott vizeletkiválasztás, gyengeség, idegesség, szomjúság. Bőrviszketés is jelezheti, a vesék működése károsodhat, vesekő képződhet, a lágy szövetek elmeszesednek."

Nyáron minden nap voltam napont, és eszem elég tejterméket, tojást, halat, májat, stb.

2013. szept. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Így van,ha rendesen étkezik valaki és nyáron sokat van szabadban,nem kell szednie. Egyél sok tojást, májat,amikor lehetőség van legyél napon.
2013. szept. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Télen 8000 NE-t szoktam.
2013. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

A két első válaszolónak:

[link]


"A pótlásra ugyanakkor októbertől már mindenképpen szükség van. A nyáron képzett tartalékok ugyanis ekkorra már kimerülnek. A nyáron eltárolt napfény vitamin készleteinket körülbelül 6 hét alatt feléljük, így az őszi-téli hónapokra, akár már október vagy november végére az emberek D-vitamin szintje vészesen alacsonyra süllyedhet, ami komoly egészségügyi kockázatokkal jár."


Én általában napi 6000 NE-t szedek ősztől tavaszig már évek óta.

2013. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

[link]


"A hagyományos magyar konyhát követők maximum 80 egységnyi D-vitamint fogyasztanak naponta. A vitamin nagy mennyiségben található meg a tengeri halakban, a csukamájolajban, kis mennyiségben pedig a tojásban, májban fordul elő."



"A D-vitamin-hiány csontvesztéshez, csontritkuláshoz vezet, súlyos hiány esetén pedig csontlágyulás is felléphet. D-vitamin-hiányosoknál megnő a csonttörések kockázata, a csontritkulásra szedett készítmények hatásossága csökken.

Az autoimmun betegségek közül az alacsony D-vitamin-szint növeli a reumás ízületi gyulladások, az inzulinfüggő cukorbetegség és a sclerosis multiplex kialakulásának esélyét.

A kutatások szerint a D-vitamin hiánya hozzájárul a szívelégtelenség kialakulásához, súlyosbodásához, megnöveli a magas vérnyomás és az érelmeszesedés kockázatát.

Vesebetegségek esetén a D-vitamin-hiány kockázata fokozott, ezért a megfelelő D-vitamin-pótlás kiemelt jelentőségű.

Emlőrák és vastagbéldaganatok kialakulása és lefolyása szempontjából a D-vitamin-hiány bizonyítottan rizikótényező.

A D-vitamin-hiány nagy valószínűséggel kedvezőtlenül befolyásolja a teherbe esést.

A policisztás ovárium szindróma esetén a D-vitamin-szint normalizálása feltétlenül javasolt.

Magzati és csecsemő-, illetve kisgyerekkori D-vitamin-hiányban az 1-es típusú cukorbetegség kockázata fokozódik.

Felnőttkorban a D-vitamin-hiány növeli a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát.

A máj- és epeúti betegségek fokozzák a D-vitamin-hiány kockázatát."

2013. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Két utolsó válaszoló? Ti mindent elhisztek? :-))
2013. szept. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg mindent nem hiszek el, de a többéves tapasztalatomnak már csak hiszek. Vagyis ezek a cikkek még sehol sem voltak, amikor én már D-vitamint szedtem. Igen pozitív eredménnyel. Mellesleg aki kételkedik és vicceskedik, az menjen el és méresse meg a D-vitamin szintjét! Majd utána tessék vidámkodni, vagy elgondolkodni a dolgon!
2013. szept. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jah, kéne szedegetni.. Bár én téli napozásra építek, ne kérdezd hogy, még nem tudom :D
2013. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Multivitamint szedek.
2013. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanították, hogy ha egy tenyérnyi felületet ér napi 15percet a nap (felhők alatt is oké) akkor már meg van a napi szükséglet. Gyógyszerész asszisztensibe járok.. ott kifejezetten azt hangsúlyozzák, hogy nem kell feleslegesen vitaminokat meg gyógyszereket szedni, mert felesleges és inkább káros. Persze vitamin hiánynál, betegségnél SZÜKSÉGES! De egészséges embernek nem :)
2013. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!