Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Véres széklet, mi az oka?

Véres széklet, mi az oka?

Figyelt kérdés

Ma voltam wc-n, hogy elvégezzem a nagy dolgomat és egy kevés vért vettem észre a székletemen, ami nagyon kemény volt és alakra leginkább úgy nézett ki mint ha golyókból állna össze. A wc papír nem volt véres.

Mi lehet ennek az oka? Lehet, hogy komolyabb bajom van? Eddig nem volt ilyenem soha két nappal ezelőtt még minden rendben volt. Arra gondoltam, hogy székrekedés miatt volt. Bunkók kiméljenek



2013. okt. 10. 21:27
 1/10 anonim válasza:
A véres széklet a vastagbélrák tünete is lehet...
2013. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez kicsit sokkoló volt indításnak, most mihez kezdjek?
2013. okt. 10. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Székrekedés miatt lehet sajnos.


Én pont ma voltam orvosnál, hasonló gonddal. Nekem ugyan nem véres, de székrekedés, és annyira, hogy felfedeztem egy csomót a hasamban... (Persze már kb. temettem magam, mert mindent beleképzeltem...)


Tapogasd meg, neked nincs-e!


Szóval, megnézték, és kiderült, hogy székrekedés a gond. Az első kérdés az volt, van-e véres széklet, szoktam-e szédülni, van-e gondom a székeléssel (akár székrekedés és hasmenés váltakozva), fáj-e gyakran a hasam, stb.


Nekem ezek egyike sem volt, de az a "csomó" már elég rossz jel sajnos. Kaptam egy csomó hashajtó gyógyszert, meg instrukciókat, hogy miket egyek, meg miket ne egyek.

Három hét múlva kontroll... :S


Ez most még semmi, de sajnos azt mondták, akár komoly is lehet, ha nem múlik. :( Ezért érdemes neked is felkeresned egy orvost, ha erre gyanakszol, mert most még valószínűleg neked is - remélhetőleg - könnyen megoldható, de, ha húzod az időt, lehet, hogy rosszabb lesz...

2013. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első: azért nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, ezer és egy sokkal kevésbé szörnyű magyarázata is van a dolognak!!
2013. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szédülni is szoktam mostanság, de ezt betudtam a fárdtságnak, remélem csak székrekedés miatt van mert még csak 21 éves vagyok....
2013. okt. 10. 21:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Aranyer (föleg, ha nehezkesen megy a szekletürites) az egyik leggyakoribb ok.

Meg egy anyag hianya miatt is lehet a verben, legalabbis egy rokonom emiatt kap rendszeresen valami injekciot vagy ilyesmit, rendszeresen potoljak ezt az anyagot evtizedek ota.

Nem ettel esetleg ceklat, ami elszinezheti?

2013. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szilvát lehet még kapni. Ebben az őszi időszakban nem lehet gond a szorulás.
2013. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát magamból kiindulva, szerintem igen.

Hidd el, én ma úgy mentem oda, hogy nekem biztosan petefészekrákom van, vagy vastagbélrákom... Diagnosztizáltam magamon mindent, gondolhatod, mikor csomót tapintottam a hasamban...

És mégis ilyen "egyszerű" dologról van szó. (Nem mintha ezt nem kellene sajnos komolyan venni...)


Azt tanácsolom, hogy hasi UH-val kezdjél, mert azon látják, hogy van-e benned salakanyag "elakadva".

Engem utána felküldtek a sebészetre is, ahol ki is tapintották, és ott írták fel a gyógyszereket.


És nyugi, mert a rák nem két nap alatt alakul ki, nem kell ilyesmitől félned. :)

2013. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam most, de mindenképpen elmegyek orvoshoz ha nem észlelek mást akkor csak jövő héten megyek haza de sürgős esetben el tudok menni az ügyeletre. Még az lenne a kérdésem ha székrekedésről van szó akkor nem a bél vége reped meg? mert nekem a papír teljesen normális volt csak a székleten látszott egy 200 ftos átmérőjű foltocska de az sem volt teljes....
2013. okt. 10. 21:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy igazából nem volt az véres, csak felsebesítette a fenekedet a kemény székleted, de ezt így nem lehet megmondani.

Figyelj oda a továbbiakban, és menj el az orvoshoz.


Addig is: próbáld meg kicsit meghajtani magadat, egyél hashajtó hatású gyümölcsöket, igyál rostos - igazi - gyümölcslevet, natúr joghurtot, és főleg: igyál nagyon sokat. (Nekem az a fő baj, hogy nem iszok eleget...)


Kerüld pár napig a sok cukrot és lisztet tartalmazó ételeket. Lehet, hogy már pusztán ez megoldja a problémádat.

2013. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!