Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eveszavarom lenne? Lentebb...

Eveszavarom lenne? Lentebb kifejtem, elore is bocsi a sok irasert

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnelek megkerni titeket eloszor is, hogy ne hurrogjatok le :)


17eves vagyok, 53kilo. Alma alkatu vagyok, szoval felsotestem erosebb, hajasabb, a labaim pedig palcikak.


Probaltam en mar mindent..koplaltam..termeszetesen megbantam, nem jott be.

Kiprobaltam hg 2honapig dieteztam..kb 1200-1500kcal kozott ettem, egeszsegesen, es mellette heti 5-6x sportolok valamit(futas, ropi, alakformalo torna).

Sokat valtozott a testem, lement 5kilo..es erre vagytam tavaly telen...de meg most sem erzem eleg jonak.

Nagyon gyakran vagyok faradt, kedvetlen, sot eleg morcos(mert nem eszek csokit egyaltalan), am van amikor 'elkap a gepszij', merhetetlen zabalasba kezdek es nem tudok leallni.(telen naponta volt ilyen, de akkor sokat is sirtam a kinezetem miatt)...aztan sikerult legyoznom, de most megint jon ki rajtam..ezen a heten mar harmadszor ettem pukkadasig magam...es megrosszabbul erzem magam, sot meg elviselhetetlenebbe valok, nem lehet velem beszelni sem.

Sokszor elgondolkodtam a hanytatason, es ma kicsit sikerult is...


Tudom hogy ez nem normalis, es tisztaban vagyok azzal is hogy nem vagyok kover...megsem tudom elfogadni magam.

Mit tegyek?


2013. okt. 27. 21:52
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja es alapjaba veve ez egy dietanak indult, am szeretnem inkabb eletmodkent elni..azt is tudom, hogy bizonyos keretek kozott csokit is ehetek delelott...

Egeszseges etelek, csak viz

Ritkan kicsit engedhetnek a gyeplon..de most nagyon elszaladt velem a lo.

Egyszeruen nem ertem hogy a duci lanyok hogy lehetnek magabiztosak...annyira tisztelem oket ezert...de nekem miert nem megy?


Nagyon megfog latszani a testemen a 3bunozonap?:S

2013. okt. 27. 21:56
 2/6 anonim ***** válasza:

A sportot azt folytassad, ne hagy abba.. altalaban a test valtozasa eleg lassan megy.

Elegedj meg az eredemenyeddel, hisz 5 kilo az mar eleg jo kezdetnek! Amugy meg nem is kilok szamitanak hanem a tukor.

Egy honap alatt szinte alig valtozik a test, hacsak valaki naponta tenyleg kemenyen edz es oda figyel hogy mit eszik.

Meg kene tanulnod, hogy kontrollald az evesed..pl engedd meg hogy minden heten egyszer jol belakhatsz, de nem tobbszor!

Tehat probald el elkerulni, hogy mar harmadszorra pukkanasig edd magad, mondj nem-et.

Annyit probalj enni ami eleg, ne durranjon szet a hasad, de ne is korogjon a gyomrod.

A masik resze meg az hogy el kene kezdeni epiteni az enkeped, onbizalmat szerezni, megtanulni elfogadni magad stb.

Mert inkabb ez a problema es nem az eveszavar.

Ird le milyen vagy, kulsoleg es belsoleg, es ird le milyen szeretnel lenni. DE!

Realis celokat tuzz ki, tehat ha tudod milyen az alkatod, akkor ne akarj masmilyen lenni mert az nem lehetsz!

Lehet egyensulyos alakra torekedni, de ha alma alkunak szulettel akkor sose leszel modell vekony akarhogy koplalsz is.

Ugyanez a helyzet a korte alaku lanyokkal, nekik el kell azt fogadni, hogy nagyobb a popsijuk mint masoknak, es ha le akarnak onnan fogyni

akkor felulrol is csak fogyni fognak.... stb.

Keress fotokat alma alaku nokrol, nezegessed, probalj baratkozni vele. Nezd meg milyen ruhak allnak jol nekik stb stb..

Probalj ugy oltozni, ami jol all hozza.

Beszelgess baratnokkel is errol, biztos buzditanak, es megertenek. Mozogj es figyelj oda mit eszel, es foleg mennyit, es tegyel, hogy valtoztass a negativ enkepeden!

2013. okt. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
candida túlszaporodásra gyanakodj
2013. okt. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miket eszel?
2013. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megfogadom a tanácsokat :))


Mármint mikor mit?:D

Mikor elkap a falásroham mindent ami egészségtelen és hízlaló.


Amúgy pedig

egy átlagos napon:

Délelőtt: egy teljes kiörlésű kenyérből készült szendvics, amibe 2-3szelet felvágottat, 2-3vékony szelet trapista sajtot, paradicsomot, vagy uborkát teszek.(vajat nem)

2alma-néha egy alma, egy banán

na meg reggel egy tejeskávé(nescafe 3in1+1dl tej) édesítőszerrel


Dél/ebed/:

menzás vagyok, szóval levest mindig, amiből a tésztát nem szoktam megenni,sőt a krumplit is kikerülöm ha tehetem.

és ha a második valami tészta, azt sem. Helyette viszek csirkehúst(csirkecomb, mell) vajon párolt zöldséggel.

ha valami husi a 2.menzán, akkor azt megeszem és ha van valami köret hozzá pl rizs, vagy krumpli, akkor abból is egy kicsit.


Délután: este 5-6fele szoktam legkésőbb enni. Általában salátát, esetleg egy adag levest.


Ennyit nagyjából :)

Délelőtt elég rendszertelenül eszem...amikor megéhezem bekapok valamit,de igyekszem odafigyelni hogy akkor már gyümölcsöt,zöldséget inkább.

Na meg mindig viszek másfél liter szénsavmentes vizet suliba

2013. okt. 28. 10:21
 6/6 A kérdező kommentje:

Hétvégén pedig előfordul hogy reggelire 50g natúr zabpelyhet felforralok tejjel, beleteszek egy teáskanál mézet, meg kis fahéjat és szeletek rá banánt :)

kenyeret max heti 2-3x, nagyon max 4x eszem

2013. okt. 28. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!