Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem lepem tul a napi...

Ha nem lepem tul a napi kaloriaszuksegletem, szamit hogy mennyi zsirt viszek be? Lentebb kifejtem

Figyelt kérdés

kaloriabazison regisztraltam es megadtam az adatokat.

A celom sulytartas/formasodas inkabb.

ulo aktivitasu eletmod mellett(altalanosat allitottam be eloszor de zavart az 1888kcal ezert atallitottam) 1667kcalt vihetek be egy nap

feherje: 142g

szenhidrat: 246g

zsir: 42g

Feherje altalaban 100-120kozott szokott mozogni, szenhidrat nagyon max 180g, a zsir pedig meg mindig 50-60kozott..pedig egy csomo zsiros etelt mar kiiktattam az etrendembol, es igyekszem egeszsegesen taplalkozni.


Szoval ha nem lepem tul az 1667-et, es emellett estenkent futok 40percet illetve csinalok valami kis konnyu tornat, megfog latszodni hogy kicsit meg mindig sok a zsir?


166cm magas 17eves lany vagyok, 52-53kilo kozott.


2013. nov. 2. 08:58
 1/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jó kérdés.

Mostanság az a nézet dívik, hogy akkor hízol, ha magas az inzulinszint. Azt meg közvetve azzal éred el, hogy sok CH-t eszel. Ha nincs inzulin, akkor a zsírt nem raktározza a szervezet. Tehát inkább zsírt egyél, mint CH-t, mondja a tan.

Az biztos, hogy nem maga a zsír zsírosít, hanem a kalóriatöbblet.

Az én véleményem az, hogy ha nincs az 1667 túllépve, akkor nyugodtan mehet a 60 gramm zsír.

2013. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hmm :))

koszonom szepen!

sokat segitettel :)

2013. nov. 2. 10:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a szervezet eléget x kalóriát egy nap, akkor mindegy mivel viszed be az x kalóriát, mert annyit eléget. Az ezen felüli kalóriákat már nem mindegy hogy gyümölccsel, vagy zsíros kenyérrel vitted-e be.
2013. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát most szépen túlteljesítettem :D

Egész nap tök egészségesen kajáltam

erre most este bevertem 120g aszalt datolyát...

ch-mat rendesen túlléptem

na meg kb 1550kalóriát vittem be


és még futni sem volt alkalmam ma elmenni

kivagyok.

2013. nov. 2. 19:02
 5/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ne aggódj! A testnek vannak pufferei. Azért, mert néha túlléped azt a kalóriamaennyiséget, amit elégetsz, a tested még nem fog ész nélkül raktározásba kezdeni. A hízáshoz tendenciális kalóriatöbblet kell.

Hacsak nem csinálsz valami drasztikusat, akkor 10 deka fel, az pont annyi munka, mint 10 deka le. Az előbbihez csak ülni kell meg enni, az utóbbihoz kicsit kevesebbet enni és futni. Vagyis ne aggódj, mindent helyre lehet hozni :)

2013. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

koszonom :)

igazad van, nem a vilag

vegulis egy elrontott nap jobb mint mikor az osszes napom egeszsegtelen szar volt...:D

2013. nov. 3. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!