Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tojás hogy fogyasztva a...

A tojás hogy fogyasztva a legegészségesebb?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy a tojásban a C vitaminon kívül minden vitamin megtalálható. Hogy érdemes fogyasztani a tojást?

Én háromféleképpen szoktam elkészíteni: főtt tojás, rántottam, tükörtojás. Melyik a legegészségesebb? Gondolok itt arra, hogy az utolsó kettőnél kell hozzá zsiradék, akkor az kevésbé egészséges?

Hogyan lehet még használni a tojást? Érdemes minden nap minimum egyet megenni?



2013. nov. 3. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A tojás zsiradékkel is egészséges, hiszen arra is szüksége van a szervezetnek! Persze mértékkel. A kalória értékeket nem ismerem, hiszen a 174 cm-el és 62 kg-al nem kell túlságosan figyelnem. Nyomelemek, ásványi anyagok szinte minden van benne, amire szükségünk van.
2013. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyszer valami orvosi oldalon (de ilyen egyszerűbbön, ami a népnek szól, magazin-szerű, de azért hiteles) azt olvastam, hogy nagyon egészséges minden egyes nap megenni például reggelire egy tükörtojást. És több kutatás azt bizonyította, hogy nem növeli a koleszterint sem, tehát ha csak napi 1-2 darabot eszik az ember (bárhogy), vagy ritkábban max. 4-5 darabot, akkor nem lesz probléma.

Szerintem eheted főzve és tükörtojásként is.

Úgy is lehet tükörtojást csinálni, hogy olyan serpenyőbe teszed, amibe nem kell olajat önteni alá, vagy van külön mikróba való forma, amibe csak beleütöd és a mikróban megsül pár perc alatt. Persze lehet gondolkodni, hogy ha a mikrózható forma műanyag akkor az mennyire egészséges, illetve milyen anyagból van a serpenyő és ha esetleg megég a tojás, akkor milyen rákkeltő anyagok lehetnek jelen stb. Tehát a sima főtt tojás ilyen szempontból egyszerűbb.

Szerintem váltogasd, mindig úgy készítsd, ahogy épp szívesen ennéd, mert jelentős eltérés valószínűleg nincs.

2013. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs olyan serpenyőnk amit lehetne olaj nélkül használni.


De megnyugodtam akkor, hogy bárhogy ehetem :) Azért próbálom legtöbbször főtt tojásként enni, de pont most vágtam be 3 tükörtojást :D

2013. nov. 5. 19:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
orvostanhallgató vagyok,valóban a tojás nagyon egészséges,de napi 1 max. 2-t ajánlok,ha nincs olyan serpenyőd amiben meg tudnád sütni zsiradék nélkül akkor süsd meg olivaolajban,semmiképpen se süsd még zsírban,állati eredetűben,mert a tojásban lev sok a koleszterin meg a triglicerid,egyébként bárhogyan fogyasztva egészséges,ja és nem ajánlom h este tojást egyél,ráadásul 3-at is,csak reggelire fogaszd
2013. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bocsi,a sok koleszterin előtt az eleve szót akartam írni,csak elírtam
2013. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jaj, az olíva olajat én is akartam írni, csak nem tudtam, hogy az ilyesmihez is megfelelő-e mert mi sajnos még nem igazán tértünk át rá...

És én sem ajánlom, hogy egy-két darabnál többet egyél rendszeresen, mert akkor már nem lesz annyira egészséges.


A 23:23-as hozzászólótól kérdezném, hogy miért nem ajánlott este tojást fogyasztani? Csak, hogy ma is tanuljak valamit. :)

2013. nov. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És elnézést, hogy itt kérdezek, de talán a kérdezőt is érdekelheti. Mit jelent az este? Úgy értem lefekvés előtt hány órával nem ajánlott már fogyasztani?
2013. nov. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23.23 vagyok,egyrészt azért,mert sok benne a koleszterin és triglicerid és éjszaka ez raktározódik a zsírszövetben,valamint nem csak azt kell figyelembe venni,h miért egészséges egy étel a fogyasztásakor,hanem azt is,h az mennyire terheli meg az emésztőrendszert és hát a tojás nagyon megterhelő estefelé,úgy gondolom,h legkésőbb fél 7-kor fejezzük be az evést,vacsorára olyan ételt együnk,ami nem terheli meg az emésztőrendszert és nem is leszünk tőle éhesek,pl. egy banánt,magas benne a cukorszint(de ez még este belefér)ez szinten tartja a vércukorszintet,és nem leszünk éhesek,az ember ugyanis akkor érzi h éhes ha a vérében lecsökken a glükóz(vércukorszint)mennyisége,illetve akkor ha a gyomor falában lévő mechanoreceptorook érzékelik h a gyomor fala el van ernyedve,vagyis nem feszül,mert nincs benne semmi:)
2013. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23:23 vagyok,ja és nem kell elnézést kérned azért mert itt kérdeztél:)) nyugodtan kérdezz a későbbiekben is:)
2013. nov. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A nyers tojast miert nem emliti meg senki?
2013. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!