Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha napi 7-8000 mg c vitamint...

Ha napi 7-8000 mg c vitamint fogyasztok lehet tőle komolyabb bajom?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 17:05
 1/8 anonim válasza:

Nem, nem lesz tőle semmi bajod.

Télen én is kb 8000 mg-ot szedek naponta. Nyáron 3-4000 mg.


Vigyázz, mindjárt jönnek a "veseköved lesz" válaszok!!

2013. nov. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, jönnek a "veseköved lesz" válaszok. Pontosabban megnöveli a vesekő kialakulásának kockázatát, ami nem egyenlő azzal, hogy veseköved lesz.

Hosszabb távon ekkora dózist nem célszerű fogyasztani.

2013. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológus szerint megnöveli a gyomorfekély kockázatát már napi 1000 mg rendszeres szedése is.
2013. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja,teljesen veszélytelen,az vegye figyelembe,hogy tömény aszkorbinsavról van szó,és ez nem egészen a természetes formája a c-vitaminnak,úgy értem,nem olyan,mint amikor egy gyümölccsel,vagy zöldséggel visszük be.Én személy szerint soknak találom ezt a dózist,a másik dolog,hogy a tablettás c-vitamin is csak akkor működik megfelelően a szervezetben,ha megvan a napi zöldség,gyümölcsfogyasztásod.Én csak kiegészítésként fogyasztom,heti egy kétszer 500-1000 mg-ot,vagy hidegben,ha érzem,hogy kezdek meghűlni akkor pár napig folyamatosan.Nem jó,ha rendszeresen minden nap eszed,mert hozzászokik a szervezet,és ha éppen nem tudod bevinni,vitaminhiány alakulhat ki.
2013. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy 50 éves ismerősöm ajánlotta aki fiatal kora óta 5-6000 mg-ot szed naponta.Érdekes, hogy olyan sima, fiatalos a bőre mint egy 30 évesnek és tényleg nem lehet megmondani a korát ránézésre.Még csak nem is őszül.Ő mondta, hogy ha fiatal akarok maradni szedjek ennyi c vitamint.
2013. nov. 13. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem...hát,elhiszem.Nem szentírás az sem,amit én állítok.Mondjuk nem ártana tudni,hogyan táplálkozik mellette,meg egyéb életmódi tényezők is hatással vannak az öregedés késleltetésében.
2013. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak az aggaszt, hogy tönkre van téve mérgekkel és vegyszerekkel minden c vitamin forrás így azokból horribilis mennyiségeket kellene megenni ahhoz, hogy ezt az extra dózist bevigyem.Másképp én sem mesterségesen vinném be
2013. nov. 13. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Aszkorbinsav por, napi több adagra elosztva. Milyen szennyeződés lenne benne..?


Nem hiszem, hogy meg tudnánk erősíteni, hogy kockázatos lenne. Amíg pedig a kockázat úgymond 'fikció' ?


Nos, én vitamin párti vagyok, de a józan ész a kockázatkerülést is ajánlja. Bár kockázata a tejivásnak is van, sokkal bizonyítottabb mint a c-vitamin mellékhatásai, mégis ezerrel nyomatják a reklámozását.. mindegy.


Ne egyél állandóan nagy dózisú c-vitamint. De télen időszakosan mehet.. aztán nyáron nem eszel, csak növényekből..

2013. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!