Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vega kölyök vagyok, húsevő...

Vega kölyök vagyok, húsevő szülőkkel, akik folyton rám akarják erőszakolni a húst, ráadásul fenyegetnek is néha ha nem eszem meg stb. mit tudok tenni? Egyszerűen kihányom inkább, ha döglött állatokat eszem:S

Figyelt kérdés

nagyon nem bírom hogy megkínzott halott élőlényeket kell enni... én ezt nem bírom, és nem is csinálom, de pl anyám fenyeget ha nem eszek gennyes húst, akkor elveszi a netemet. most mit csináljak? egyszer megetette velem de ledugtam egy tollat a torkomba és kihánytam...


14f


2013. nov. 29. 20:10
1 2
 1/14 automatakoktel ***** válasza:
57%

Mond neki hogy nincs hozzá joga hogy elvegye az önrendelkezésröl való jogodat. Ha nem akarsz húst enni nem eszel. mond neki hogy ha elveszi a netet se fogsz, de ne tegye ha fontos még fontos neki valamennyire, hogy valamennyire tiszteledben tartsad öt.


Amúgy azok a népek/közösségek, akik nem fogyasztanak állati fehérjét, sokkal egészségesebbek állatevö társaiknál. Nézd meg: kína tanulmány. Megmutathatod neki is.

2013. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Gyerek vagy, azt teszed amit a szüleid mondanak - mivel feltételezed, hogy tapasztaltabban, okosabbak és jót akarnak neked.

Meg mert nincs más választásod, mint az engedelmesség. Amíg nem tartod el magad, 14 évesen ez pedig ritka lenne, ki vagy szolgáltatva.


Amit viszont nem értek, hogyan tud eltávolodni a természettől úgy egy élőlény mint az ember.


Egyfelől eltávolodás az, amit ma állattartásnak nevezünk. Másfelől az is eltávolodás, hogy egy kamasz fiú nem akar húst falni. Leölt állatok izomszöveteit és szerveit (akár nyersen) felzabálni azért, hogy a saját testét táplálja. Viszont tudod, én hagynálak. Tehát vagy akkora különc vagy, és ilyen értelemben különleges, magadnak való, hogy úgysem lehet mit kezdeni veled (1. eset) vagy egyszerűen feladnám, mert elb@stam a gyereknevelést (2. eset). A saját gyerekemet nem tudnám a legtáplálóbb élelmiszerrel ellátni..


3. eset (ha két eset van, akkor általában akad még +1) mivel én értek a táplálkozáshoz, valamilyen formában adnék neked állati fehérjét. Tojásként, halként, heti 1-2 állatos napod lenne. És ez eléggé diplomatikus, talán. A te részedről is. Ha csak ennyi húst ennél, az lehetne jó tartásból származó hús / tojás / hal is.

2013. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
anyám nem mer már kényszeríteni mert akkor meghányatom magam és nagyon rosszul vagyok a nemevéstől, és mióta elájultam azóta nem erőlteti, de fenyeget hogy egyek mert elveszi a netem stb.... de úgysem eszem. az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom megértetni vele hogy nem? jah és ne gyere ezzel a kamasz szöveggel, mert k.r.vasok kamasz vega van... és nem a hús a legtáplálóbb. hidd el. örülök hogy nem a te gyereked vagyok. Jah, és attól hogy gyerek vagyok k.u.rvára vannak jogaim! a szüleimnek nem az a dolguk hogy uralkodjanak rajtam hanem amíg nem érek meg a komolyabb döntésekre vigyázzanak rám, de nem az hogy királyként döntsenek afelől hogy mit is akarok kezdeni az életemmel. bocsánat hogy nem vagyok buta, egysíkú, birka kamasz, és bocsánat hogy sokat olvasok, és beszélgetek más, idősebb, értelmesebb emberekkel.
2013. nov. 29. 21:54
 4/14 automatakoktel ***** válasza:
Ha fogyasztassz tojást/tejet, akkor lehet abba benne lennének, hogy hús helyett így viszed be az állati fehérjét. Ajánlom figyelmedbe az otthoni kefírt/joghurtot.
2013. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 automatakoktel ***** válasza:
Meg szedj össze minden infót a húsevés káros hatásairól. Erösen ajánlom a Kína tanulmányt, de kell még legyen sok féle más is. (És oszd meg velem is ha találsz valami jót :))
2013. nov. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

uh.. ohh.. köszi :) megfogom keresni ezt a kínai tanulmányt. ez jó ötlet. am a tejet utálom kiskorom óta-- jaj de leírtam volna hogy gyerekkorom óta de még mindig gyerek vagyok xD


szal kilőve. tojást sem szeretem. de pl a yoghurtot nagyon szeretem :)

2013. nov. 29. 22:02
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Elnézést automatakoktél, de egy kefir/joghurtevés semmilyen előnnyel nem jár, de hátránnyal igen. Kit akarnánk becsapni? Eleve nem eszik húst, akkor minek rontani még ilyen ócska tejtermékekkel. Értelmetlen.


Kérdező: abból amilyen életmódot választasz derül ki, hogy még nem vagy érett és szükséged van a szüleid irányítására. Van jogod, valóban: elfogadni az ételt, akár még örülni is annak, hogy friss hús kerül eléd.


Megideologizálhatod, hogy ez miért nem jó, és hogy fúj dög. De az egészségedet mégis ez szolgálja. És látod vannak néhányan, akiket csak ez érdekel. (nem mondom, hogy minden nap ezt egyél, persze)


Ilyen emberek a szüleid elvileg, akik a tudásukkal a legjobbat akarják neked.


És tök véletlen, de így idegenként én is a legjobbat akarom neked, mégis mi mást akarnék.. ha rosszat akarnék, akkor legfeljebb nem írnék.. Jót akarok, ezért én amellett állnék ki, hogy felejtsd el ezt a húskerülést. Értelmetlen. A szervezeted számára túl előnyös, azzal pedig hogy nem eszel nem nyersz semmit.


- nem kímélsz meg ezzel állatokat szenvedéstől

- nem leszel ettől jobb ember

- ennyitől még nem kerülsz emelkedettebb szellemi szintekre


Semmit sem szolgál az, hogy kerülöd a húsevést, de értelmetlen konfliktust okozol ezzel a családodban. Legyél férfi, és edd meg (nyeld le) amit meg kell enni. Ha már örülni nem tudsz neki, akkor szorítsd össze a fogad és adj munkát a fehérjebontó enzimjeidnek.


Arról meg kérlek tájékoztass, melyik étel táplálóbb mint a hús. És nem ér a májat mondani, mert az is úgymond 'hús'.

2013. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 automatakoktel ***** válasza:
68%

Kedves Tápi (gondolom..) Én a tejtermékeket két lehetséges, és egy általános ok miatt nem tartom jónak. A 2 lehetséges a kazein illetve a laktóz érzékenység miatt, ami eddigi kutatási eredményeim szerint mindkettö gyógyítható fertözés, illetve a sok fehérje miatt, amit perpill úgy gondolom 10% körül érdemes tartani a többi táplálékhoz képest. Nemtudom még hogy az probléma e hogy állati a fehérje vagy sem.


Azonban a joghurtot és a kefírt kifejezetten jónak látom, mint probiotikumot, szerintem szuper dolgok. Mármint többnyire pl a danone termékeket nem ajánlanám senkinek sem.


Mindeközben azt vélem felfedezni, hogy az ember szervezetének semmi szüksége semmiféle állati eredetü táplálékra. És kifejezetten tisztelem azokat az egyedeket, akik nem fogyasztanak ilyesmiket. Én szeretnék egy olyan világban élni ahol nem ölik le az állatokat. Föleg nem olyan dologért ami még nem tesz nekünk jót.

2013. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Értem, köszönöm hogy leírtad mindezt. És én volnék, igen.


Két dolgot én is szeretnék:

Egy világot, ahol az embereket nem ölik le.

És egy olyat, ahol tényleg nincs szükség állati táplálékra, és ezért valóban nem kell leölni állatokat, mert szükségtelen.


Én az általam ismert nyugati és keleti tudományokra, megfigyelésekre tudok csak támaszkodni. Nyugaton nagyon túlbecsülik a fehérjefogyasztás fontosságát, de még a konszolidáltabb nézetek is fontosnak tartják az állatok fogyasztását. Most ez egy dolog..


A tejjel kapcsolatban pedig komoly problémákat találtak, de egy biztos: a fermentált tejtermékek probiotikus hatása körülbelül 30 liter joghurttal érvényesülne. Ez irreális mennyiség lenne.


A taoista kínaiak között vannak vegánok, de általánosságban visszafogott húsfogyasztást használnak. Egyszerűen mert ezt jobbnak találták mint a hús teljes elhagyását. Nyilván itt már rég nem arról van szó, hogy a hús alapvető táplálék lenne amit 1-2 naponta fogyasztanak, hanem mondjuk hetente egyszer. Én személy szerint ezzel szimpatizálok, szerintem ennél fog kikötni a saját táplálkozásom is.

2013. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
szarok rátok... úgysem fogom megeni. felőlem tótágast is űálhattok.
2013. nov. 29. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!